Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat....

Első nőgyógyászati vizsgálat. Leírnátok a menetét?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok , még nem voltam nőgyógyásznál, de valamilyen hüvelygyulladásom van azt hiszem. Légyszi írjátok le az egész vizsgálat menetét:) Amúgy még szűz vagyok. Ilyenkor mehetek pl az sztk-ba vizsgálatra?:DDD
2012. máj. 10. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Mehetsz állami rendelésre, de a normélis bánásmód erdekében találj egy tini rendelést.

Bemész, felveszik az adatokat, megkérdezi a doki, h miért jöttél. Utána alulról levetkőzöl és beülsz a székbe (lehetőleg úgy, h egy kicsit lelógjon a feneked) Az orvos dönti el, hogy használ-e vékonyabb hüvelytükröt, vagy csak ujjal vizsgál. Az is lehet, hogy csak végbélen keresztül tapintja át a szerveidet. Utána mintát fog venni a hüvelyből (ez egyáltalán nem fog fájni, csak egy kis fültisztítószerű pálcát forgat meg a hüveleydben). Az előbbi eljárások kellemetlenek, de ha nem harcolsz és feszítesz, akkor hamarabb szabadulsz.

Normál esetben a melleidet is átvizsgálja, de ezt sokan elhagyják.

2012. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

[link]

Tessék, ezt olvasd el!

2012. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak annyi volt,h mivel első, ezért áttapogatta a mellemet h minden oké-e,elmondtam neki az elején h mi a bajom, le kellett vetkőznöm alulról derékig, felülni az asztalra és széttenni a lábamat, majd lecsúszni a szélére..a doki elővett vmi fülpiszkálószerű pálcikát és mintát vett a hüvelyváladékból..kb ennyi volt, nem dugdosott belém semmit,nem nyúlt a végbelemhez sem, meg sehova...ebből megmondta h mi a bajom és adott rá gyógyszert..
2012. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez sokat segített :)
2012. máj. 10. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Pl. Candidasist egy gyakorlott nőgyógyász simán, szagról felismer, szóval lehet, és valószínű, hogy nem fog a rectumodban matatni. Az emlővizsgálat ajánlott első alkalommal, de el lehet tőle tekinteni.
2012. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Próbálj tini nőgyógyászatra menni és női dokit keresni, mert azért sokkal elviselhetőbb elötte vetkőzni és terpeszteni mint egy idegen férfi elött.
2012. máj. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Mehetsz SzTK-ba is, de valóban finomabb a bánásmód a tini nőgyógyásznál, és a női doki lehetősége is nagyobb...
2012. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Itt is kezditek a baromságot?


Semmi különbség az orvos neme között.

2012. máj. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
*nemei, bocsánat
2012. máj. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Bizony nem mindegy az orvos neme!

Aki ilyet mond, az valószínűleg férfi/fiú, és soha nem is értheti ezt meg, mégha igyekezne is.

Én is azt mondom, nézz utáa egy kedves, hozzáértő női nőgyógyásznak, akinek bizony valóban csak előnye lehet férfi kollegájával szemben, ahogy azt már itt nagyon jól megfogalmazták elöttem.

2012. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!