Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Zsíros hajra fogamzásgátló?

Zsíros hajra fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Nagyon zsírosodik a hajam és hullik is, segíthet ezen a fogamzásgátló, ha a ciklusom rendben és a hormonvizsgálat is? Egyéb góckutatás is negatív...
2012. máj. 12. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Erősen kétlem.


Te magad megválaszoltad a kérdésben.

Ha hormonszinted rendben, tehát a zsírosodás nem hormonális, akkor mit vársz egy HORMONÁLIS tablettától? Ha ezen a téren nincs mit rendbe tenni, akkor nem is fog.


Az már mellékes, hogy úgy vélem, hogy amikor a fogamzásgátlót nem fogamzásgátlás céljára írják fel, az az ágyúval verébre esete. Többet árt, mint használ.

2012. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem tartom valószínűnek. A tabletták bizonyos típusai úgy csökkentik a hajhullást és a zsírosodást, hogy a tesztoszteronszintet csökkentik. Ha neked azzal alapból nincsen problémád, akkor vszínűleg a tabletta is eredménytelen lesz.


Olyat is hallottam már, hogy vkinek a tesztoszteron receptorai érzékenyebbek, és ezért normális mennyiségű tesztoszteron is problémákat okoz. Ilyen esetben azok a tabletták, amik az androgénszintet csökkentik, hatásosak lehetnek. De nem néztem még utána annak, hogy ennek van-e alapja, vagy legenda.

De ha ilyen gondod lenne, akkor szerintem más tüneted is lenne (pattanások, zsíros bőr).


De arra is gondolni kell, hogy a fogamzásgátló nem oldja meg a gondot, csak a tünetet kezeli. Életed végéig meg nem szedheted.

Sok olyan esettel találkoztam már, hogy pont a tabletta abbahagyása után kezdett vkinek durván hullani a haja.

2012. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizony nem segít ezen ha nem hormonális eredetű, folytassátok tovább a probléma okának keresését. Még a gasztroenterológust is írd fel a listádra, emésztőrendszeri probléma is okozhat ilyen tüneteket.
2012. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem segít rajta.

Viszont mellékhatásként okozhat ilyen tüneteket is.

Használj vegyszermentes kozmetikumokat, kerüld a "műanyag" kajákat.

2012. máj. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!

Már egy, másfél éve küzdök ezzel és semmi nem segít, semmire nem vezethetők vissza a tünetek, semmi "bajom" nincsen...

Teljesen elkeseredett és tanácstalan vagyok már.

Akkor marad a tovább futkorászás, talán valahol lesz vmi... :S

2012. máj. 13. 09:37
 6/6 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!

Az androgének csoportjába tartozik a tesztoszteron nevű hormon is!

2012. máj. 13. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!