Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A daganatok (jó/rosszindulatú)...

A daganatok (jó/rosszindulatú) mennyi idő alatt fejlődnek ki? Lehet egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra nem nő akkorát, hogy a semmiből egy hatalmas pukli legyen, de az lehet, hogy az egyik nap nem tűnt fel, a másik nap pedig igen.
2012. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Évek alatt.
2012. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lehet. hosszú évek alatt fejlődik ki.
2012. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(És fájnak is miközben alakulnak? Mondjuk valami tompa néhai fájdalom, vagy valami?)
2012. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mellemben van 2 csomó, az egyik kb. 1 cm, a másik valamivel kisebb de jól kitapintható. Nemrég vettem észre, úgy egy hete, voltam orvosnál, megvizsgált, azt mondta 2 hónap múlva menjek vissza, lám merre fog változni a dolog, ha nyirokcsomó, akkor el is múlik magától. Ma reggel mintha még egy kis dudort éreznék, sőt, jól érzem mert most is megtapogattam. Szóval összesen 3 lenne és ez nem létezett még 2-3 napja, mikor a vizsgálaton voltam, mivel az orvos nem vette észre. :S
2012. máj. 18. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy hosszú évek alatt fejlődik ki, a kialakulásuk nem fáj, csak akkor, ha elég nagy a csomó, hogy egy ideget nyomjon. A fájdalom sok esetben az utolsó tünet.

Ha a csomó puha, jól kitapintható, esetleg mozgatható, ráadásul több is van belőlük, akkor sokkal kevésbé valószínű, hogy rosszindulatú daganatról beszélünk. Valószínűleg ciszta vagy nyirokcsomó, amit érzel, szerintem aggodalomra nincs ok, de azért beszélj az orvosoddal, és mindenféleképpen menj vissza a megbeszélt időpontra.

2012. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
Egyet értek az előttem szólóvaal,nem kellenek évek a daganatok kialakulásához!Menj el igenis az orvoshoz!Sőt változtass a táplálkozásodon fehérliszt és cukor mindenképpen kerülendő sok zöldet kell enni húst is csak ritkán !A cukor és a fehérliszt a daganatok kajája!!!helyettük tönkölyliszt és rízs szirup!!!!
2014. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!