Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális ÉS gombás fertőzés?

Bakteriális ÉS gombás fertőzés?

Figyelt kérdés

Ezt meg vajon hogy a jó életbe szedhettem össze?

Antibiotikumot szedtem,és utána rögtön "lehámlottam" kívül-belül, majd jött a darabos folyás. Én pánikszerűen orvoshoz. A lelet azt mondja, hogy kétféle fertőzésem is van.

Nem voltam uszodában, nem ültem rá közvécére, nem szexeltem gumi nélkül...és mégis itt van. Életemben először és ráadásul duplán.

Hogy lehet egyáltalán ilyet összeszedni, a fenti körülmények mellett????

Olyan sz.r lelkileg.


2012. máj. 18. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikum mellett nem ritka a gomba.
2012. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nade a baktérium??? az is lehet attól?
2012. máj. 18. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A baktériumra kaptad az antibiotikumot, és az antibiotikumtól lett gombád.

Nem olyan nagy csoda ez, sok nővel előfordul. Nem kell hozzá semmi extra, elég ha kicsit felborul bent a pH.

2012. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az antibiotikumot mandulagyulladásra kaptam... csak nem az került le?
2012. máj. 18. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A hüvely körül állandóan ott ólálkodnak a gombák és a bélbaktériumok a hüvely és a végbélnyílás közelsége miatt. Megfelelő tisztálkodás mellett ezeknek a kórokozóknak a száma olyan alacsony, hogy az egészséges hüvelyflóra kivédi a támadásukat. Azonban ha a hüvely flórája felborul például hormonális probléma, vagy antibiotikumos kezelés hatására, akkor nem tudja ellátni védelmi feladatát és a kórokozók elszaporodnak, akár többféle is egyszerre. Emiatt ne szégyelld magad. Tájékozott embernek eszébe se jut, hogy ez a nem megfelelő higiénia, vagy felelőtlen szexuális kapcsolat miatt alakul ki. Gyakran ilyen problémával küzdenek a változó korú nők is, ha nem kapnak megfelelő hormonpótlást, akkor egyik fertőzésből esnek a másikba. Akinek valamilyen betegség miatt antibiotikumot kell szednie, akár hosszabb ideig, azzal ugyanez a helyzet.
2012. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm! A magyarázatot és általa a vigasztalást is! :-)
2012. máj. 18. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző, minden sorával egyetértek.

Ha lement a kezelés, használj hüvelyflóra visszatelepítő készítményt, addig pedig szedj probiotikumot a bélflórád helyreállítása miatt!

Ezzel megakadályozhatod hogy kiújuljanak a bajok.

2012. máj. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!