Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandó felfázás miért? Ebben...

Állandó felfázás miért? Ebben az évben 4x fáztam fel, miért? Más is van így? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés

Neten ezt olvastam:

"A hideg hatás, forró fürdő, szex, hastánc, nagyon csípős fűszeres ételek (vizeletben kiválasztódva) fellobbanthatják a hólyaggyulladást" - mondja a szülész-nőgyógyász."


Már elegem van ebből, pedig odafigyelek magamra, nem hordok tangát, meg műszálas bugyit sem,kerülöm a forró fürdőt, de már lassan szexelni sem merek.

20/L



2012. máj. 22. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Mikor jön elő? Nem szex után szokott?

Szex után azonnal menj el WC-re és fürödj meg.

2012. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem anno a napozás is belobbantotta.

Teljes életmódváltás és gyógyteák tettek tünetmentessé.

2012. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel vörösafonya(cranberry) kivonatot(le formaban),jol atmossa a vizholyagot,valamint vitamin komplexet,az immunszisztemed megerösitesere.
2012. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Ha a hideg hatás is kizárható, akkor a szex lesz az oka.

Ha nincs semmilyen fertőzésetek, akkor a higiéniára figyelj jobban. Olyan pózban szexeljetek, ahol nem csorog hátra a popód felé semmilyen nedv. Mert ha igen, akkor a bacik a nedves felületen odavándorolnak.

Azonnal mosakodj meg szex után, és pisilj. Intim mosakodót használj. A popód antibakteriális szappannal, tusfürdővel vagy kézmosóval mosd. Lényeg, hogy antibakteriális legyen. A gáttájékodat is moshatod ezzel. Ezek után nem kéne, hogy bármi bajod legyen.

Amíg nem vagytok kikezelve mindketten rendesen, addig ne szexeljetek. Óvszerrel se.

2012. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
És szex előtt is mosakodj meg hátul antibakteriálissal.
2012. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ismerem a problémát, én mindig úgy érzem, hogy fázik a hasam. Ezen mindenki csak röhög. Ősz elejétől tavasz végéig a fűtött szobában odafagyok a székhez. Az ágyra a lepedőre már thermoplédet raktam, mert az ágybetéthez is odafagyok. Elmegyek orvoshoz, csinálnak labort, semmit nem találnak a vizeletben. Cickafark-fűből főzök teát, este elalvás előtt iszom meg, hogy éjszakára "bent maradjon". Nem mondom, hogy tökéletes, de így elviselhetővé teszi. Bevált még a tőzegáfonya-kapszula (de ez nagyon drága), a homeopátiás szerek közül pedig a Cantharis 9CH. Az elsőt és az utolsót szoktam váltogatni, mert egyiket sem ajánlatos huzamosabb időn át használni.
2012. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A felfázás, hiába a nevében az van benne, nem mindig úgy történik, hogy valakit hideg hatás ér és az okozza a tüneteket. Nagyon sok esetben bakteriális fertőzés váltja ki. Ha nálad is ez a probléma, akkor nem ártana akkor, mikor előjön, orvoshoz menned, aki ír fel erre való antibiotikumot, vagy esetlegesen elküldene vizelettenyészésre és akkor célzottan lehetne kezelni és lehet hogy megszűnne a problémát.

Nekem annyira nem jellemző a felfázás, de az utóbbi években volt 2-3 alkalommal és ezt tanácsolta az orvos, ha legközelebb előjön, legyen vizelettenyésztés.

Mert ha baktérium okozza és az nincs kiiktatva a szervezetedből, akkor újra meg újra előjöhet.

2012. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
A válaszokban nagyon keverednek a felfázásos és a higiénés eredetű indoklások, magyarázatok. A felfázásos eredetű problémáknak nem sok köze van a szexuális higéniához. A szexnek és a felfázásos hólyaghurutnak annyi köze van egymáshoz, hogy szex után a hurutus, gyulladásos hólyag alhasi fájdalmat okoz. A válaszokban többször szereplő higiénia-problémák a gombás fertőzésekre jellemzők, ezekben az esetekben van szükség mindkét partner kezelésére. Felfázásos problémák esetén vizelés után jelentkezik a csípős érzés, a beteg úgy érzi, nem ürült ki teljesen a hólyag, s további vizelési ingere van. Ebben az esetben urológus segítségére van szükség. De ilyenkor is előfordul, hogy a kitenyésztés nem mutat konkrét okot. Ilyenkor jöhetnek a természetes gyógymódokkal folytatott próbálkozások, pl. gyógyteák, homeopátiás szerek, valamint a diéták, pl. erős fűszerek, friss gyümölcsök, szénsavas, alkoholos italok kerülése. Ha a csípős érzés szinte állandó, szex után erőteljes, akkor valószínűleg gombás fertőzésről van szó. irány a nőgyógyász vagy a patika, ahol recept nélkül is lehet megfelelő szereket kapni.
2012. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó: Igen is baromira köze van a kettőnek egymáshoz.

Ugyanis fiatal nőknél hólyaghurut leggyakrabban azért jön létre, mert szex után a saját fekális flórából származó baktériumok elszaporodnak a húgycsőben ill. feljutnak a hólyagba.

Ugyanis nőknél közel van a 3 lyuk egymáshoz, és bizony ha szex előtt nem fürdik le vki jó alaposan, és sikálja le a hátsó részt, akkor simán előfordulhat. Mert hát azért szerintem a spontán szex fogalmát sokan ismerik.

Ez nem az én agyszüleményem...

2012. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Na, meg a törölközőidet is csak 60 fokon mosd. Hallottam már olyat, hogy valaki 30 meg 40 fokon mossa! :O Kissé lehidaltam...

Vagy papírtörlőt is használhatsz oda, bár az nem az igazi, mert ottmaradhatnak a foszlányai, az meg nem épp vágykeltől. :D Meg drágább is.

2012. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!