Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló szedése,...

A fogamzásgátló szedése, tényleg segít a petefészekciszta felszívódásában?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Meg meg is előzi. Ugyanis a ciszták a petefészek működése miatt alakulnak ki, a fogamzásgátló meg teljesen leállítja a petefészket.

Viszont vkinek meg pont az abbahagyás után kezd el cisztásodni a petefészke....

Amúgy a ciszta ha olyan, akkor magtól is felszívódik, nem kell hozzá gyógyszer se.

2012. máj. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem egy hónap alatt megszüntette az 5 centis átmérőjű petefészekcisztámat, ami előtte hónapokon keresztül nem akart felszívódni.
2012. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, nekem egy makacs ciszta fél év foggátlótól kipukkadt!
2012. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az enyém 6,5cm nem rég hagytam abba a fogit s kijött a ciszta, ezért is kérdeztem hogy segít e benne hogy eltünjön
2012. jún. 1. 07:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 4,5 centis magától elmúlt egy ciklus alatt.

Szerintem érdemes várni egy kicsit, és ha nem változik, akkor megpróbálni a tabit.

2012. jún. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Segít, de ha már nem szeded, akkor megint visszajöhet.
2012. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
abbahagytam s akkor jött ki... s most kint van, nem szedem a gyógyszert, ez az első cisztám. Lehet újra kéne szedni?
2012. jún. 1. 16:37
 8/8 Butus_Vivus válasza:

Sziasztok!

25éves vagyok 2.5éves gyerkőc van elhatároztuk párommal hogy szeretnénk még egy gyerkőcöt így abba hagytam júliusban a fogamzásgátló gyógyszer szedését (lindynette) minden tök jó volt szeptemberig nem jött meg gomdoltam én terhességi teszt elő negatívak lettek majd októberbe eljutottam dokihoz ahol petefészkeimben a jobb oldaliban 2mm nagyságúak a balba is vagy kisebbek inofolicot kezdtem el szedni mivel szeretnénkég egy babát lehet visszakéne állnom fogamzásgátló szedéséhez segíthet? Vagy mi tévő legyek? Mostanság szerettük volna 3-3,5év kor különbség legyen a két gyerek között de ezek szerint ez már nem valósítható meg..mennyi időt várjak akik nem szedték újra a gyógyszert mit csináltak hogy felszívódtak a ciszták?

2022. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!