Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy is van ez a dolog a...

Hogy is van ez a dolog a petefészekcisztával? Kezdem azt érezni, hogy hülyének néznek az orvosok.

Figyelt kérdés

Volt már egy hasonló kérdésem.

4 éve van petefészekcisztám, hol kisebb, hol nagyobb. Amikor menstruálok, úgy érzem néha, hogy szétszakadok, annyira fáj. Fogamzásgátlót szedek, mert így legalább megjön. Amikor nem szedtem, akkor 60 napos ciklusaim voltak.

A nőgyógyászok szerint - merthogy kb 5-nél voltam - szerint SEMMI BAJOM NINCS, normális az állapotom, ezért nem nyúlnak hozzá.


Múltkor édesanyámat kísértem onkológushoz, és csak úgy kíváncsiságból megkértem, érdeklődjön már az onkológusnál az ÉN állapotomról, esetemről.

Anyum azt mondta neki, hogy 4 éve van cisztám, és változó a mérete, nem kóros-e ez, nem kellene csinálni vele valamit, mert borzasztó fájdalmaim vannak menstruáció során.

Az onkológus okos válasza: Nem baj, ha változik a mérete, ez jelzi a peteérést.


Bennem felmerült az a "jelentéktelen" kérdés, hogy MIVAN? Szedem a fogamzásgátlót, ami a peteérést gátolja. És azért változik a cisztám mérete, mert van peteérésem?


Kérlek mondjatok valami okosat, és egy normális nőgyógyászt ajánljatok Pécsen, ha tudtok, mert amit megint átéltem ebben az egy hétben az fantasztikus volt.


Köszönöm


2011. nov. 7. 12:47
 1/1 anonim válasza:

Nálam hasonló a helyzet...

Szinte kezdetektől annyira görcsölök, hogy nem bírok felkelni, vagy pedig kómásra gyógyszerezem magam. Rengeteg dokinál voltam, mindenki azt mondta szüljek (16 évesen???), majd jobb lesz. Most jött el az idő hogy vállalnék kisbabát, erre azt mondják cisztám van, nem lehet. Aztán az egyik doki szerint nem kell műteni várni kell, a másik meg meg akar műteni, akkor most mi is van?

Fogalmam sincs változik-e soha nem mérték le, csak azt mondták ott van a bal petefészkemben.

Ma megyek egy újabb dokihoz ezzel: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__23548..

Sajnos csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj meg addig menni meg addig kérdezősködni míg nem lesz eredmény.

2011. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!