Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első menstruáció kötve van...

Az első menstruáció kötve van valamihez? 12 évesen egy átlagos lány mennyire érett?

Figyelt kérdés

EZT olvasd el,és csak azután válaszolj:

Azt értem az alatt "kötve" hogy pl.már az első menszi előtt már 1-2 évvel elkezd nőni a mell,fanszőrzet,hónaljszőrzet?Vagy valami magasság/kg is beleszámít?

"A mell egy-két évvel előbb kezd fejlődni, mint a szeméremszőrzet. Az első vérzés csak újabb egy-két év múlva – a hónaljszőrzet megjelenésével azonos időben – várható."-ÉS EZ MENNYIRE IGAZ??

szerintetek egy 12 éves lánynak mennyire kell érettnek lennie?Mi az átlagos?(Magasság,és kg is)

Előre is minden válaszolónak nagyon köszönöm!!


2009. júl. 1. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

40 kg alatt nem nagyon szokott megnőni a menzi, ha eléred ezt a súlyt akkor indulnak be az agyban a menziért felelős hormonok

(ezért van az, hogy az anorexiásoknak nincsen vérzésük)

2009. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

az anorexiások nem véreznek?:OOO dejo: DDD *-*

hát... 12 éves.:D most gondlokozm h én hogy voltam ezzel.:D a mensi előtt már kicsit nő a fanszőrzet.. az igaz. mell sztem talán nagyon kicsit előbb mint a szeméremszőrzet. sztem a mesi emg a hónaljszőr nem kappcsolodik.:D sztem ilyen 45kg. 160. bár lehet h hülyeséget mondok.:) de nefoglalkozz ienekkel.:D

2009. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 12 vagyok és 12 évesen is jött meg(3 hónapja)!

Amikor megjött a mensim 156cm vtam 44kg.

2009. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Álatlánosságban igaz, hogy előszőr nő a mell, utána a fanszőrzet, utána megjön a menszi (40kg felett) és ezzel egyidőben, picit előtte, utána kezd nőni a hónaljszőrzet. De persze kivételek mindig vannak:)

Miért kérded?

2009. júl. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A barátnőmnek még nem jött meg, a mellei elkezdtek nőni, de nem annyira, hónalja eléggé szőrös, és már lentebb (:D) is kezdett szőrösödni. Ezen kívül 12 éves 150 cm körül van, és 35 kg lehet.
2010. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
14 vagyok. a 14. szülinapom előtt jött meg 2 hónappal. nekem már fanszőröm is volt jócskán meg hónaljamon is. szóval nemsokára 1 éve menstruálok. hugomnak előbb jött meg mint nekem, ezzel nem kell aggódni.
2013. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!