Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel állítsam helyre hüvelyem...

Mivel állítsam helyre hüvelyem phját? Protexin GynOphilus vagy Vitagyn C, vagy egyéb? Joghurtos kúp? Genia 92őt használtam már, az nem segített.

Figyelt kérdés
Fél éve küzdök hüvelygondokkal, a hüvelyváladékom kitenyésztették, coli volt benne, több antibiotikumos kúra után túl vagyok, sokféle kúpot is kaptam, hüvelykrémeket is, és több orvos látott már. Mit tegyék még, hogy teljesen meggyógyuljak? Tőzegáfonya teát iszok minden nap, zuhanyzom, székletürítés után mosakszom odalent, csütörtökön veszek Grapefruit cseppeket és teafa olajat csepegtetni a fehérneműmre, hogy ne fertőződjek vissza.

2012. jún. 6. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Amikor anyukámnak kivették a méhét, az orvos hüvelyöblítést javasolt neki, élőflórás kefirrel, hogy helyrejöjjön a ph-ja. Az antibiotikum miatt én Normaflore-t is szednék a helyeben, meg valami komplex vitamint, pl. Supradin. A többi készítményt nem ismerem, nincs ilyen tapasztalatom. 24N
2012. jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Grapefruit cseppet inkább szájon keresztül fogyaszd (hígítva!), az immunrendszered támogatására!


Irrigáláshoz kizárólag a glicerines változatát lehet használni (de azt is csak hígítva), az alkoholos oldatot nem.


A teafaolaj is nagyon hasznos, de ahelyett, hogy szimplán a fehérneműdre csepegtetnéd, inkább lemosóként használd!


Nem túl meleg vízbe csepegtess pár cseppet, majd ezzel mosakodj! Ne dörzsöld, súrold, inkább csak folyasd a vizet a kényes területre!

Érdemes törölköző helyett hajszárítóval megszárítkozni odalent. Ez azért jó, mert így véletlenül se fertőzöd vissza magad a törölközővel, és nem is kell naponta újat elővenni. A bacik, gombák a meleg, nedves környezetet kedvelik, ezért fontos a szárazság.


Érdemes lecserélni az összes fehérneműt. Kizárólag pamut ajánlott, műszálas nem. A normál fazonú bugyi a legideálisabb, a tanga ilyenkor mindenképp kerülendő.


Én öblítő helyett a bugyikhoz ecetet használok. Fertőtlenít és miután megszáradt, szaga sem marad.


A Gyntima probiotica és probiotica forte hüvelykúp is nagyon jó a hüvelyflóra visszaállítására és megelőzésre is. A forte változat teafaolajos.

Jobb, mint az irrigálás, mert irrigálásnál előfordulhat, hogy nagyobb kárt csinálsz, mint amennyit használ.

A víznyomással ugyanis mélyebbre juttathatod a bacikat is.


Egyetértek az elsővel abban, hogy Normaflore is jól jöhet antibiotikum után.


A joghurtos kúpot nem ajánlom.


-

Nagyon sokáig küszködtem mindenféle fertőzéssel, de a fenti praktikák nekem beváltak***, 5 éve nem jártam nőgyógyásznál fertőzés miatt (csak rákszűrés céljából szoktam látogatni).


***a Gyntima kúp az egyetlen, amit csak nemrég kezdtem használni.

2012. jún. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, ha valakinek van még valamilyen tippje szívesen fogadom! A Grapefruit cseppeket természetesen szájon át való fogyasztásra szántam, de utólag visszaolvasva én is látom hogy félreérthető.
2012. jún. 6. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én is ajánlom a grapefruit cseppeket, mint a második válaszoló. Meg a gynoflor kúpot (fel kell iratni dokival, de szeritnem megéri). Nekem pl az is segített helyreállítani a phmat, hogy intim mosakodót váltottam. Ha érdekel, elküldöm az oldalat, ahol találtam.

2012. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gynoflor kúpom már volt ha jól emlékszem, de köszi a választ, az intim mosakodód oldalát megköszönném, ha elküldenéd.
2012. jún. 6. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

itt is van az oldal. [link]

Nekem a folyással volt nagyon sok problémám (<1 éven át kb.) és a gynoflor mellett ezt használtam.

Még annyit tudok javasolni (talán már írták is előttem), hogy a bugyidat ne öblítővel öblítsd, hanem ecettel vagy grapefuuit cseppes vízzel. :)

2012. jún. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Én bugyik fertőtlenítésére azt a tippet kaptam, hogy csepegtessek rá pár csepp teafa olajat, de tegnap megvettem, és nagyon erős az illata, remélem nem lép majd fel irritáció, vagy Ti mit gondoltok erről?
2012. jún. 8. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én töményen nem használnám. Higítsd fel azt is szerintem.
2012. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
gynophilus ez az egyetlen kúp amibe probiotikum is van
2012. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!