Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vírus (pl. kullancs) miatt...

Vírus (pl. kullancs) miatt megnagyobbodott nyirokcsomó mennyi idő után kellene visszahúzódjon?

Figyelt kérdés
A mellem szélén van.
2012. jún. 6. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem konkrét választ adok! De nekem is ilyen kérdésem lenne mert 4 napja megcsípett egy kullancs és csak tegnap vettem észre a csomó miatt. Most már több mint 12 órája hogy kiszedtem és kb. a felére csökkent a nyirokcsomó. Remélem semmi további bajom nem lesz, és neked sem.
2012. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Engem mar egy hónapja megcsipett, kb 6 orat volt bennem de azóta is ugyanakkora a nyirokcsomo. :S Te szedtel gyógyszert? Én antibiotikumot pár napig és injekciót is kaptam. Mennyi idő utan csökkent a nyirokcsomod mérete? :S Bocsi a sok kérdésért és az ékezet miatt, telefonrol irok.
2012. jún. 8. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Én még semmilyen gyógyszert nem vettem be és orvosnál sem voltam. Várok egy kicsit hogy mi lesz.

Este 11-kor szedtem ki a kullancsot és olyan hajnal 3-kor már kb. a fele volt "csak".

A neten írták ezt a Tibolát hogy ez a baktérium okozza az ilyesmi tüneteket kullancsnál. Állítólag inkább gyerekekre veszélyes és náluk jelentkezik ilyen formában, de felnőtteknél is jelentkezhet így. Hát nem tudom, mindenesetre ott azt írták hogy nem igazán kell miatta aggódni mert magától visszalappad a görcs. Remélem.

2012. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért a piros foltot figyelem nehogy Lyme legyen.

Bár nekem semmilyen pirosság nem jelentkezett ezidáig, (remélem nem is fog) gyakorlatilag a kullancs fejének a helye sem látszik.

Úristen pedig benned csak kb. 6 órát volt, bennem meg 4 napot.

Nem tudom hogy ez a csomó miben befolyásolhatta a vérszívását mert egy elég vérbő helyen volt nekem és ahhoz képest nem volt igazán nagy még.

2012. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem még mindig ott van a nyirokcsomo, maximum 1-2 mm-t ha zsugorodott, de abban sem vagyok tuti.. Szerintetek ez normális és tényleg a kullancs miatt van? :S Okozhat egy pár oran át tartó kullancs csipes több mint egy hónapos nyirokcsomo duzzanatot?
2012. jún. 15. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!