Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Policisztás petefészek betegsé...

Policisztás petefészek betegséget (PCOS) állapítottak meg nálam. Aki tapasztalt a témában, tudna tanácsot adni? Életmód, táplálkozás, mozgás terén.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Mióta abbahagytam a fogamzásgátló használatát, felborult a hormonrendszerem. Kiderült, hogy policisztás petefészek szindrómám van. Fél éve nem volt menstruációm, és ez idő alatt sikerült felszednem jó pár kg-t is. 165 cm magas vagyok, eddig 52-53 kg volt a testsúlyom. Februárra már 60 kg körül mozogtam, most júniusban sikerült 56 kg-ra lemenni. A hajam is nagyon hullik, megerősödött a szőrzetem - tehát a szokásos tüneteket produkáltam. A problémám, hogy deréktájon még mindig iszonyatosan zavar az úszógumi, egyszerűen nem akar eltűnni. Szeretek futni, hónapokig jártam aerobicra, most vizsgaidőszak miatt pár hete már csak otthon súlyzózom vagy tornászgatom, viszont egyre inkább figyelek az étkezésre. Mit tehetek még, mennyire tudom visszanyerni a régi formám? Félek, hogy ez a betegség megnehezíti a helyzetem, és a testem sosem lesz a régi. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatotokra.

2012. jún. 15. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, de már utánanéztem neten, és az orvosaimmal is konzultáltam. Inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, olyanok véleményére, akik átestek ezen.
2012. jún. 15. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is pco-m van néhány éve. Nem tudják gyógyitani, tüneti kezelésként adnak fogamzásgátlót. Sajna hasra hizás a jellemző, nálam is megvan. Tornázok, nagyon figyelek mit eszek, orvosom tanácsa szerint nem eszek édességet , cukros üditőt stb...csaknem cukorbeteg diétát tartok. Ezért nem is hiztam.
2012. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!