Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méh eltávolítása? Mennyi a...

Méh eltávolítása? Mennyi a gyógyulási idő és milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Syncumart szedek,van 3 gyermekem,közelítek a 40-hez és a menstruációm horror.Két nap kimozdulni sem tudok,napi 3-4 x elönt a vér,az legnagyobb betétek is fél órát bírnak-szóval szörnyű.Nőgyógyásszal beszéltünk erről a lehetőségről is.Megoldódna a fogamzásgátlás és élhető lenne az életem,mert így katasztrófa:a mensi előtt már másfél héttel vérezgetek,aztán pedig ömlik.Már az első nap rosszul vagyok és legyengülök,ájulás kerülget,pedig Ergam cseppet is szedek.Kérlek írjátok meg a tapasztalatokat.Köszi
2012. jún. 17. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, betolnak a műtőbe, kiveszik. Aznap többnyire aludni fogsz. Ha felébredsz, akkor esetleg hánysz (egyén függő)Másnap fel kell kelni járkálni. Ez egy érdekes dolog, mert nem biztos, hogy baromi segítőkészek a nővérek. Ha kivették a csöveket, akkor kapsz majd hashajtót. Kapsz egy 2 oldalas papírt, hogy mikor mit ehetsz. (spec én ezt 1,5 hétig tartottam, de elvileg 3 hónapig javasolják) Semmi fizikai megerőltetés. (nincs szex, de ezt az orvos az elsők között közli)

Emlékeim szerint 1-2 hónap míg újra dolgozhatsz.

(az ágyszomszédom méhét vették ki, ezt írtam le, bár az enyém is dettó ugyan ez volt, csak nekem mást vettek ki)


Egyéb kérdés?


28/N

2012. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kétfajta módon műtik a beteget. Hüvelyi, vagy hasi úton.Nem tudom most melyik a gyakoribb módszer. Altatásban végzik, viszonylag nagy, de rutin műtétnek tartják. Hüvelyi operáció esetében gyorsabb a gyógyulás, mert nincs külső /hasi/ heg. Egyszerüen összevarrják a végén a hüvelyt. Ezzel elejét veszik a méhnyak ráknak is, hiszen azt is eltávolítják. Nő maradsz, ne aggódj. Sőt: tudok oyan asszonyt, aki a műtét után nagy kanállal kezdte falni a férfiakat. A gyógyulás viszonylag gyors. Egy ismerősöm /46/ tizenkét nappal a műtét itán az udvaron rugta a labdát a kutyájának. Nálad a műtét fog végleges megoldást hozni. Másképp nem lehet megfogni az erős vérzést. Műtesd meg magad, mielőtt elrákosodna a méhed. Három gyerek után nincs is rá szükséged. Az egészséged sokkal fontosabb!
2012. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen több gyermeket nem tervezünk :))A műtéttől főleg azért félek,mert mélyvénás trombózis miatt szedek syncumart és ugye minden műtét egy rizikó faktor,én vérzékeny vagyok emiatt,meg nagyobb az esély egy újabb trombózisra.Ezt a hüvelyi eljárást megkérdezem,jobban hangzik,mint a hasi.Várom még a tapasztalatokat.
2012. jún. 17. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is, ilyesmi sok mindentől alakulhat ki.

Bármilyen döntést is hozol, előbb biztosítsd szervezeted számára a megfelelő mennyiségű ásványi anyagokat, nyomelemeket, vitaminokat, zsírsavakat.

Nevetségesnek hangzik és senki sem veszi komolyan. Fogadni merek, hogy az orvosodban eddig fel sem merült, hogy ezeket a tüneteket valaminek a hiánya is okozhatja. Pedig lehetséges!!!


Csak megsúgom, hogy a szükséges napi C-vitamin mennyiség nem 60mg! Ez ugyanis a szükséges MINIMÁLIS mennyiség ahhoz, hogy ne jelentkezzenek a C-vitaminhiány tünetei.

A napi C-vitamin-szükséglet 3g (vagyis 3x2 500mg-os tabletta).

Gondoskodj szervezeted szükségleteiről! A gyümölcsök nem tartalmazzák ma már ugyanazt a vitaminmennyiséget, mint rég. Sajnos, táplálékkiegészítőket kell fogyasztani.

Nézz utána!

2012. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta?
2014. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!