Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megtörténhet, hogy egy rákos...

Megtörténhet, hogy egy rákos tumort fibroadenómának néztek az ultrahangon és az áttéttől megnagyobbodott, mell melletti nyirokcsomót simán gyulladt nyirokcsomónak?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Természetesen megtörténhet, hiszen az ultrahang nem ad szövettani diagnózist, csak megmutathatja, hogy valahol van egy oda nem való terület, szövetszaporulat (terime), eltérő szövetszerkezet. A vizsgálatot végző orvos valószínűleg csak feltételezte a látott kép alapján és minden bizonnyal javasolta a szövettani vizsgálat (biopszia) elvégzését is.

Legalábbis így kellene.

2012. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem javasolt biopsziát, ezt furcsállom, akármi is van, szerintem meg kellene bizonyosodni, hogy tényleg jó indulatú a daganat.

Több mint egy hónapja csípett meg egy kullancs (pár órát volt bennem, antibiotikumot szedtem és injekciót is kaptam), utána vettem észre 2 megnagyobbodott nyirokcsomót, nem vagyok benne száz százalék, hogy a kettő összefüggésben van, mert azóta sem ment vissza eredeti méretébe a nyirokcsomó. Látott az ultrahangon egy kis fibroadenómát ugyanabba a mellembe és azt mondta, hogy el fog múlni a nyirokcsomó megnagyobbodás is. Nem tudom, én nem vagyok nyugodt... Most fáj a csont azon az oldalon egy kis területen, a mellem alatt, vagyis nyomásra nagyon érzékeny, szóval fáj.

2012. jún. 17. 21:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor mondd meg neki, hogy szeretnél biopsziát.
2012. jún. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és akkor miből vetessek mintát, a nyirokcsomókból vagy a fibroadenómából? szerinted amúgy nem furcsa, hogy több mint egy hónapja meg vannak duzzadva a nyirokcsomók? :S
2012. jún. 17. 21:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége, visszahúzódott a nyirokcsomó, nálam most ugyanez a helyzet van.
2013. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én voltam a kérdező, azota masik e-maillel regisztráltam. Nem voltam vizsgálaton, a nyirokcsomok meg mindig ott vannak és gondolom a fibroadenoma is.. Nalad mi a helyzet??
2013. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Voltam vele egy sebésznél,de nem csinált biopsziát, mert szerinte is tuti fibroadenoma,a nyirokcsomó a hónaljamban pedig barmitől megnagyobbodhatott.. pl. nátha. 3-4 hónap múlva menjek megint UH-ra, hogy nőtt-e vagy felszívódik magától,úgyhogy nyáron megy.ek majd. Remélem minden OK lesz.
2013. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert a fibroadenomának fel kell szívódni? :) vagy a nyirokcsomónak? Nekem még ugyanott vannak a nyirokcsomók, épp ebben a hónapban lesz egy éve.
2013. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ténymeg az,akkor elvileg akár el is tűnhet, felszívódhat igen... :) amúgy nekem fáj,azért is mentem dokihoz..

Mikor mész újra UH-ra?

2013. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fél év már javában eltelt, szerintem 1-2 hónap múlva megyek mindenképp :)
2013. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!