Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájrepedésem van. Lehet...

Méhszájrepedésem van. Lehet ilyen esetben tampont használni?

Figyelt kérdés
Szülés során repedt meg egy kicsit a méhszájam. Szoptatok, még nem menstruálok. Most kezdtem el azon gondolkozni, hogy vajon ajánlatos-e a tamponhasználat.
2012. jún. 17. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem irtad, hogy mikor szültél, de idöközben a méhszáj valószinüleg összeforrt.

De a legjobb, ha megkérdezed az orvosodat.

2012. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
8 hónapja szültem, de kb. 1 hónapja voltam kontrollon.
2012. jún. 17. 22:48
 3/11 anonim ***** válasza:
A legközelebbi kontrollnál kérdezz rá az orvosnál.
2012. jún. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg előbb fogok menstruálni, minthogy kontrollra megyek. Ezért is fogalmazódott meg a kérdés bennem.

Nyilván beszélni fogok az orvossal, ha aktuális, de addig is érdekelne más tapasztalata.

2012. jún. 18. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Az elözö kontrollnál mit mondott az orvos, ugyanis a méhszáj repedést normál esetben szüléskor összevarrják, és rövid idön belül meg kellene/kellett volna gyógyulnia. Ha rendesen összenött, akkor semmi gond a tamponnal. Azt nem tudom elképzelni, hogy 8 hónap után még nincs rendben.


Esetlen megpróbálhatod az orvosodat telefonon megkérdezni.

2012. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A 6 hetes kontrollon nem mondta, hogy bármi elváltozás lenne. A szülés során sem lett semmilyen belső sérülésem.

Rá fél évre, a következő kontrollon említette, hogy picit meg van repedve, és hogy a szülés miatt keletkezett, és a cytológiai eredménytől függ, hogy kell-e kezelni. (De az meg jó.)

Én is úgy tudtam, hogy ezt összevarrják, ha reped. Mindenesetre elgondolkodtató, de hát kinek higgyek, ha nem neki... A következő kontroll egyébként ősszel esedékes.

2012. jún. 18. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
A helyedben elmennék - amennyiben megoldható - másik nögyógyászhoz, mert ez igy nekem nem tünik tiszta dolognak: vagy a szüléskor történt, vagy nincs megrepedve. Esetleg méhszájseb lehetne, de interneten csak tippelni lehet, aminek nem sok értelme van. Egy független vélemény viszont segithet.
2012. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot. Utánajárok a dolognak. :)

Szüléskor történt, csak nem lett említve a 6 hetes kontrollon, következő alkalommal, meg csak a lehetséges kezelése jött szóba. Az is biztos, hogy repedést mondott a doki, nem sebet. Majd kiderül. :) Köszi mégegyszer.

2012. jún. 19. 19:24
 9/11 A kérdező kommentje:

Mennyire vagy járatos a dologban? Mit jelenthet az, ha tényleg még mindig meg van repedve és nem volt kezelve? Mennyire "veszélyes", ha egy ilyen eset hosszú időn keresztül fennáll?

Nyilván az "orvoslás" interneten keresztül nemigen működik (bár telefonon sem), de a dokival nem tudok most beszélni. :)

2012. jún. 19. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha netán tényleg fennállna a repedés, akkor egy kisebb mütéttel rendbe lehet hozni.

Ha jól tudom - de ez nem 100%, és orvostól meg kórháztól függ -, reggel bemégy, este haza, otthon természetesen pihenned kell utána, de nem igazán nagy mütét.


Remélem, csak vaklárma az egész, de ha nem akkor is minden jót kivánok.

2012. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!