Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Válaszolna valaki a kérdéseimr...

Válaszolna valaki a kérdéseimre, aki tampont használ?

Figyelt kérdés
Július végén megyünk nyaralni és pont akkor fog megjönni.Még soha nem használtam tampont, pedig már 19 vagyok.Ha strandra mentünk, akkor sose fürödtem, mert nincs tapasztalatom a tamponnal kapcsolatban.De most semmi pénzért nem hagyom ki a fürdést, szóval kénytelen leszek tampont használni.Na szóval a kérdéseim: Hogy helyezzem fel? Nem folyik ki a vér, ha fürdőruhát veszek fel?Mennyi időt lehet tamponnal a vízbe lenni? Ha kijövök a vízből azonnal cseréljem ki? Amúgy azt olvastam, hogy tampont csak akkor szabad használni, ha erős a menstruáció.Mert lehet, hogy nekem addigra már nem lesz meg annyira, és akkor hogy fürödjek? Nem fáj, ha felhelyezem? Nem szakad el a szál? Ja és még annyit, hogy milyen időközönként kell cserélni? Azt honnan tudom, hogy már megtelt?Igazából minden információt szívesen fogadok, mert az igazat megvallva egy kicsit félek tőle:S Köszönöm előre is a válaszokat!:))
2012. jún. 21. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebből sok kérdésedre választ kapsz : [link]

Ha strandon akarsz cserélni, mindenképpen legyen nálad kézfertőtlenítő. Csak tiszta kézzel lehet cserélni. Ha kijöttél a vízből érdemes azonnal. A menstruáció erősségétől függ, hogy milyen tampont használsz: ha kevesebb van válaszd a minit. Hogy mennyi idő alatt telik meg, az is a vérzés erősségétől függ, neked kell kitapasztalni. A szál csak nagyon-nagyon ritkán szakad el. Ilyenkor sem kell kétségbe esni: próbálj erősen nyomni, mintha kakilnál. Ezzel ki tudod annyira tolni, hogy kiveheted (nyugi, utána kezet mosol egyébként is) Ha mégsem jönne ki, azonnal irány a legközelebbi nőgyógyászat, mert 8 órán túl nem szabad, hogy bent legye.

Ja, saját vélemény: én csak akkor használok tampont, ha nagyon muszáj. Strandolni - pontosabban fürödni - nem szoktam ilyenkor, mivel nyitva a méhszáj, ezért sokkal nagyobb a fertőzésveszély.

És még egy ötlet. A fürdőruha alsódra nyugodtan vegyél fel egy olyan shortot, amivel akár vízbe is mehetsz. Így dupla a védelem.

2012. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Akkor te nem is szoktál, akkor fürdeni, ha megvan?

Igazából én is a fertőzéstől félek, mert ahova megyünk ott szabad strand lesz és ezek a tavak nem épp a legtisztábbak.De sokan azt mondják, hogy a tampon sokkal kényelmesebb, mint a betét, és nyáron meg nem jobban is szelőzzik.

2012. jún. 21. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, én nem szoktam olyankor fürödni. Kicsit napozni, játszani igen, de vízbe, az említett okok miatt nem megyek.

Nem az a baj a tamponnal, hogy kényelmetlen. Az elmúlt pár évben megtanultam a használatát, csak nekem mégis jobb a betét. De ez teljesen egyénfüggő. Amit viszont tényleg soha-soha ne felejts el: tamponhoz nyúlni csak tiszta kézzel! Mikor leveszed a csíkocskát róla, először a madzagos részéről távolítsd el a fóliát. Utána, ezt megfogva, leveheted a tetejéről is. Ehhez a részhez ne érj hozzá, mert így az esetleges kórokozókat szinte direkt módon juttatod a szervezetedbe. De tényleg elég pár szabályra figyelni, és nyugodtan használhatod.

2012. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hosszú még a nyár. Akkor menj fürödni strandra, ha nem menstruálsz.
2012. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb,ha csak a menstruáció vége felé mész be a vízbe tamponnal,az első pár nap nem ajánlatos,könnyebben kaphatsz el fertőzéseket.
2012. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!