Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi munkavállalással...

Külföldi munkavállalással kapcsolatos kérdéseimre válaszolna valaki?

Figyelt kérdés

Csináltattam európai eü-i kártyát, az ügyintéző pedig valami olyat mondott, hogy ha bejelentenek Ausztriában akkor küldjem vissza a kártyát, és ha bekerülök az osztrák eü-i rendszerbe, akkor törölnek a magyarból. Ez tényleg így van? Kell még az út előtt valamit intéznem? Az ügyintéző azt mondta nem, de gondoltam inkább rákérdezek, biztos, ami biztos.

Köszönöm a válaszokat előre is.


2011. jún. 20. 17:59
 1/5 anonim válasza:

Nem törölnek automatikusan, mert nem tudják, mikor kerülsz be az osztrák tb rendszerbe. Az azonban biztos, hogy-hivatalosan-nem fizethetsz egyszerre 2 helyre (Ausztria, Magyaro.) tb-t. Bár van, aki megteszi.

A lényeg az lenne, ha szerzel kint munkát és fizeted a tb-t, visszaküldöd Magyaro.-ra az EU-s eü. kártyádat. Elvileg, amikor megkaptad ezt a kártyát egy szívhez szóló levélkét is kaptál, amelyben közölték, hogy jogosulatlanul az EU-s kártyáddal nem vehetsz igénybe eü.-i ellátást külföldön. (jogosulatlan= Magyarországon nem fizetsz tb-t)

2011. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de mivel au pair leszek, ha minden igaz és jól lettem informálva, nem kerülhetek be az osztrák eü rendszerbe, hiszen adózni sem fogok.


De köszönöm a választ.

2011. jún. 23. 21:05
 3/5 anonim válasza:
Nem adózol a jövedelmed után? Ez nekem új. Mindenesetre ebben az esetben a kártya maradhat nálad. (amennyiben idehaza fizeted a tb.-t)
2011. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most akkor be leszel-e jelentve vagy sem? De nehogy visszaküldjed, hülyeség. Ha nem fizeted itthon a TB-t, akkor úgyse érvényes. Ha nagyon rendes vagy, akkor megírod nekik, hogy külföldön dolgozol, amúgy meg lehet utólag szerződéssel vagy akármivel igazolni. Ha meg nem vagy bejelentve, akkor fizessed itthon, különben nem érvényes az EU-s kártyád se.
2011. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Be leszek jelentve, mint au pair. Én úgy tudom, hogy a család baleset biztosítása lesz rám érvényes, plusz eu kártya, itthon pedig fizetnem kell a tb-t.
2011. jún. 25. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!