Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség alatti vakbélgylladá...

Terhesség alatti vakbélgylladás? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Babás vagyok. 3 nappal ezelött kezdődött, hoy éles, szúró fájdalom jelentkezett a jobb oldalamon, a hasamnál, ott ahol a vakbél van, illetve van hogy a köldök és a szeméremcsont vonalán. Időszakos a fájdalom, tehát begörcsöl, olyankor nehezen tudok kiegyenesedni,lehajolni, mozogni. Ez kb pár perc után enyhül, de még mindig érzem. Egy-két óra mulva teljesen elmuulik, majd pár óra múlva ismét. 2 napig voltam kórházban, a terhességgel és a babával szerencsére nincs semmi gond. De az orvosok nem tudják mi lehet. Én gondoltam arra,hogy a baba miatt lehet, de ezt ők kizárták. 16 hetes vagyok. Mi lehet még ez? Valakinek hasonló, akinek végül kiderült?

2012. jún. 21. 14:08
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és lázam, székrekedésem, hányingerem nincs.
2012. jún. 21. 14:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szélgörcsök?Nekem 11 hetesen olyan erősek voltak,azt hittem elmegy a baba:-(((
2012. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is volt hasonló, azt hittem megorulok.... Ekkor kezdtem el magnéziumot szedni ipari mennyiségben magnerotot 3x2t. Azóta is volt néha, arra azt mondta a nőgyógyászom, hogy nyugodtan vegyek be egy nospat, vagy ugyan egy magnézium pezsgőtablettat. Igaza van, ezek nekem használnak.
2012. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de a terhesség alatt vakbélgyulladás bizony előfordulhat. Attól, hogy terhes vagy, még ugyanúgy lehet bármi bajod. Ezért kell vigyázni magadra, és odafigyelni, amire csak lehet, saját magad és a baba védelmében is. Sajnos nem lehet mindent kivédeni... ilyen a vakbélgyulladás is. De pl. a felfázást és a székrekedést odafigyeléssel kivédheted, és bizony terhesség alatt ezek még kellemetlenebbek tudnak lenni, mint egyébként.

Ez a görcsös fájdalom nekem is megvan, bár nem egészen olyan, mint a tiéd. A magnézium, amihez ilyenkor először nyúlok, lepihenek, és nem is kell más. Még a vesegörcsömet is elmulasztotta.

TAPASZTALAT: minden panaszodat említsd meg az orvosnak. Ha úgy érzed, éjszaka kell az ügyeletre bemenni, hát menj. A legtöbbször úgyis azt mondják, hogy túlreagálod (én így jártam) de nincs az a fájdalom, amit túl lehet reagálni... aggódni mindenkinek szabad, viszont szenvedni nem!

2012. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akko kipróbáljuk a magnéziumot. Én 2 napig bent voltam ezekkel a görcsökkel a kórházban, de nem igazolhat a vakbél. Ezek a görcsök azóta is megvannak napi 1-2szer, de szerencsére nem komolyabb. És így a baba mellett nem eszeretnék semmilyen műtétet bevállalni, amig nem annyira komolyak a fájdalmak. Gondolkodtam a laparoszkópiás kisműtéten, amivel körül tudnak nézni ott bent, hogy mitől lehetnek. De lehet,hogy a magnézium nálam is hatni fog. Remélem.
2012. jún. 22. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!