Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Női nőgyógyász? Vélemények róla?

Női nőgyógyász? Vélemények róla?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és szülész-nőgyógyász szeretnék lenni.De azt halottam,h azért van belőlük kevés mert idegbetegek lsznek ha megindul a szülés meg pánikolnak stb. nem jó ötlet? keressek mást?
2009. júl. 7. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van ilyen általános szabály. Ha Te magadról úgy érzed, hogy menne, próbáld meg és majd a kórházi gyakorlatok soán kiderül, hogy bírnád-e. Nézz meg esetleg pár videót szülésekről, első lépésnek ez sem lehet rossz. Már orvosira jársz vagy még csak tervezed?

Ami biztos, hogy alapvetően a nőgyógyászat férfiszakma, egy nőről nehezebben hiszik el, hogy jó lehet, de ha tehetséges vagy, akkor ezzel nem lesz gond, eetleg egy kicsit többet kell bizonyítanod, mint egy férfinak, de ez más területeken is van így.

Az előző nődokim (férfi) pl. most már nem is vezet szülést (pedig 50 körül van csak), mert annyira felment a vérnyomása szülés közben a stressztől, hogy attól félt, hogy vele történik valami baj és emiatt nem tud a szülő nőre odafigyelni. Szóval nem nemfüggő!:)

2009. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi.Még csak most fogok gimibe menni :D Az is lhet,hogy változik,de apum is nőgyógász volt cak amikor suliba mentünk abbahagyta és orvos lett azóta van már egy sportorvosija is..Szal még közbe is változhat..
2009. júl. 7. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindkét fiamat női nődokinál szültem, mindkettő nagyon nyugodt volt, és én szívesebben szültem náluk, mint egy hapsinál.

2009. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Anyum is ezt mondta :D
2009. júl. 7. 11:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: Akkor még van időd bőven:) Kérdezgesd apukádat és ha esetleg van az ismerősei között nő nőgyógyász vele is összehozhat egy beszélgetésre. Az orvosin úgyis minden gyakorlaton végig kell menni, lesz még időd a döntésig ezt átgondolni.
2009. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek, itt a legtöbb nöorvos nö, mert a pácienseknek kellemesebb egy növel beszélni a gondjaikról.

Olyat még nem hallottam, hogy bármelyiknek is problémája lenne egy szülést levezetni.

2009. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szültem, de én is nőhöz járok, Jó fej, megértő, és nekem jobb, mintha egy pasi turkálna bennem.
2009. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem egy nő nőgyógyász vizsgálata lenne furcsa. Nem tudom megmagyarázni... Valahogy egy pasinál nincs neme, nem azért vetkőzök le előtte és nyúlkál ott, mert férfi, hanem mert orvos. Egy nőben a NŐt látnám, nem az orvost. (Az előző orvosom egy negyvenes fickó volt, a mostani 60 körüli, de nagyon sármos, mégsem a férfit látom egyikben sem.) De ez csak személyes vélemény, elsősorban úgyis az dönt, hogy valaki jó orvos-e vagy sem. És sokan a női orvosokra szavaznak és mivel jóval kevesebb nő van ebben a szakmában, mint férfi, nőként sokkal kisebb a női konkurencia is.
2009. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem egyértelmű h csak Férfi lehet (nekem) a nődokim.Sőt,szűlni is egyértelmű h férfiél szűltünk.Nekem valahogy sokkal nagyobb a biztonságérzetem,ha az orvos Férfi és nem nő.Valahogy "erősebb",biztosabb-nak érzem,ami igen fontos volt,főleg egy szűlésnél:-)

ez az ÉN véleményem.

2009. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is egy férfi orvos a nyugalmat jobban sugározza mint egy női orvos.
2009. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!