Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért görcsöl a hasam menstruá...

Miért görcsöl a hasam menstruáció előtt?

Figyelt kérdés
Ez nem egy átlagos menstruációs görcs, és nem is a menstruáció alatt van, hanem előtte kb. 1 héttel. 1 éve volt először, hogy éjszaka kibírhatatlan alhasi fájdalomra ébredtem, üvöltve sírtam, majdnem mentőt kellett hívni. Kb fél óráig egy cseppet sem csökkent a fájdalom intenzitása, majd újabb fél óra alatt szép lassan elmúlt. Ezután 1 hétig minden éjszaka ugyanez lejátszódott. Voltam nőgyógyásznál, mivel hajlamos vagyok a cisztára, ami meg tud csavarodni, és az tud nagyon fájni, de nem volt cisztám, és más bajom se volt. Belgyógyászaton is voltam, ott sem tudtak semmit mondani, majd akkor lett elegem, amikor bevittek a sürgősségire, és ott azt mondták, hogy biztos gyomorrontásom van... 1 hét után elmúlt a fájdalom, a következő hónapban pedig megint ugyanaz, csak akkor már nem csak éjszaka, hanem napközben is többször lejátszódott ugyanez. Elkezdtem gyanakodni a fogamzásgátlóra, mert akkor kezdődött ez az egész, amikor egyszer elfelejtettem időben bevenni, és fél nappal később vettem csak be. Utána több hónapig semmi, és most kb. fél éve megint elkezdődött. Most már pontosan a menstruációm előtt 1 héttel elkezdem enyhén érezni a fájdalmat, 4-5 nappal előtte mindennap, pár óránként jön egy görcs, és most már a menstruációm első napján is összevissza görcsölök, pedig mielőtt ez az egész elkezdődött, meg se éreztem, mikor megjött. Mitől lehet ez? Milyen folyamatok játszódhatnak le a szervezetben menstruáció előtt, amik ilyen fájdalmakat okozhat?

2012. jún. 29. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj, ezzel nagyon sok lány így van. Ez az egyik tünete.
2012. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
*okozhatnak
2012. jún. 29. 11:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem természetes és törvényszerű, hogy a menstruáció görcsökkel jár!


A menstruáció egy természetes, fájdalommentes folyamat kellene hogy legyen.

Ha nem így van, akkor valami gond van és ezt görccsel vagy egyéb tünettel jelzi a szervezet.

Lehet hormon probléma, hiánybetegség, szervi probléma, lelki probléma. helytelen táplálkozás vagy kevés folyadék fogyasztása és még sorolhatnám.

2012. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!