Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta szünet?

Fogamzásgátló tabletta szünet?

Figyelt kérdés
4éve szedek tablettát, most az utóbbi fél évben eléggé bezavarta a mensimet, és most szünetet tartok( 1 hónapja), párommal óvszert használunk azóta. 2hete meg van nagyobbodva a hugycső és a hüvelyen közötti rész, és késik a mensim. Voltam vele orvosnál, mert nem tudom mi az a csomó, eddig nem volt ott! A doki nem talált semmit, de ki se tapintotta normálisan, legalábbis azt a részt nem! Mi lehet ez? És normális hogy most késik a tabletta abba hagyása miatt?? Ha terhes lennék , mikor tudja az orvos megállapítani?
2012. júl. 2. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:

A menzesz késése a tablettától van.

Tablettaszedés alatt nincs menzesz, ki van kapcsolva a petefészek, csak a bevitt hormonok megvonása miatt vérzel, az nem menzesz.

Ilyenkor újra kell indulnia az egész működésnek....vkinél ez azonnal megtörténik, vkinek meg több hónapig nincs is vérzése utána. Ritkán akár évekre leállítja a peteérést.

A csomó nem tudom mitől lehet.

De persze egy tesztet mindenképpen csinálj!!!

2012. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Hogy késik egy hónappal a tabletta abbahagyása után teljesen normális dolog. Ez még hónapokig normális, még akkor is, ha pl kimarad a mensi akár egy egész hónapig. Orvoshoz el kell vele menni (én a helyedbe inkább egy másikhoz mennék, mint ahol voltál..) a csomó egy másik téma. Arra nem tudok felelni, várj egy kicsit, pl míg megjön, és ha még mindig érzed, akkor másik dokinak mutasd meg. A terhesség megállapításához nem kell orvos. Ha már letelt a ciklusod, tehát már meg kellett volna jönnie, vársz még 1-2 napot ahhoz képest, és veszel a patikába, vagy a DM-ben egy terhességi tesztet. Megcsinálod reggeli első pisiből. Ha negatív, akkor biztos, hogy nem vagy terhes, hanem a tabletta zavart be. (óvszer mellett nincs sok esélye, hogy terhes légy) ha pozitív, terhes vagy.

A doki később tudja megmondani, mint a teszt. A doki a mensi kimaradása után 1, inkább 2 héttel látná u.h-on, de nem tapintással!!! és ultrahangon is úgy, ha azt kéred tőle, hogy azt nézze meg, nem mást.

2012. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!