Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedése esetén...

Fogamzásgátló szedése esetén kellene szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Nagyjából másfél éve kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Még szűz vagyok, a tablettát a nőgyógyász írta fel, amolyan végső megoldásként, mert annyira erősek voltak a menstruációs görcseim, hogy más nem mulasztotta el.

Hallottam olyat, hogy évente kellene szünetet tartani a szedésben; édesanyám is azt mondta, lehet, nem ártana kicsit szüneteltetni a dolgot.


Tényleg kell szünetet tartani? Nem egészséges ilyen hosszú ideig folyamatosan szedni?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 28. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Évenkénti szünetet a régi fogamzásgátlóknál kellett tartani, amiknek még sokkal magasabb volt a hormontartalmuk, a mostaniaknál ezt nem ajánlják.

Én majd 5 évig szedtem, és akkor mondta a dokim, hogy ha úgy gondolom, akkor most tartsak pár hónap szünetet.

2012. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Ezek szerint nem kell aggódnom. :) Főleg, hogy az orvos az egyik legalacsonyabb hormontartalmú tablettát írta fel. :)

2012. febr. 28. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell szünetet tartani.
2012. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De igen is kell szünet.

Azért gondoljuk már végig a dolgot. A tabletta úgy működik, hogy leállítja a peteérést. És bizony ha a hormonrendszert tartósan elnyomják, akkor előfordulhat, hogy "elfelejti" a normális működését. Ezért kell néha a szünet, hogy a szervezeted kicsit helyrerázódjon. Ha helyreáll a ciklus újra lehet kezdeni.

3 év tán 3 hónap, 5 év tán fél év szünetet javasolnak (illetve javasol az az orvos, aki szerint kell szünet).


Persze mindenki azt csinál, amit akar. Ez az orvosom véleménye, és az enyém is. Abból nem lehet baj, ha szünetet tartasz Abból viszont igen, ha nem.

2012. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hülyeség abbahagyni.
2012. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!