Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a menstruáci...

Mi a véleményetek a menstruáció alatti standolásról? Ez nem egészségtelen?

Figyelt kérdés

Megoszló véleményeket hallok erről:nekem a nő rokonaim határozottan ellenzik,ám itt elég sokat olvasok arról,hogy igenis bele lehet menni a vízbe és érdekes módon senki sem fél az esetleges fertőzésveszélytől! (Elsősorban ilyen tizen és huszonévesekre gondolok!)

Én nem próbáltam és nem is akarom,mert félnék.Nekem többet ér az egészségem.És akkor csodálkoznak,ha bekapnak egy fertőzést vagy később ha gyereket szeretnének,akkor meg siránkoznak,ha nem jön össze! Vagy most ez "menő"?

Nektek mi a véleményetek? (Amit leírtam,azt csak én gondolom.)

Minél több választ szeretnék!És csak kíváncsiságból kérdezem!


2012. júl. 3. 12:14
 1/9 A kérdező kommentje:
És nem élek a kőkorszakban,18 éves vagyok,de falra mászok néhány biológiai analfabétától! :)
2012. júl. 3. 12:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Veled értek egyet! Szerintem még tamponnal is nagyon nagy kockázat a vízbe menni menstruáció alatt, akkor is ha óránként cseréli. Mert a madzagon meg a tampon végén simán felszívódik a víz is, tudom hogy így van, mert egyszer zuhanyzásnál bent felejtettem és nekem is bedagadt az alja. Pedig én nem ültem vizbe, mondom csak zuhanyoztam.. Így is annyira könnyű összeszedni a fertőzéseket, elmész egy nyilvános vécébe és pl használod az ottani vécépapírt, vagy csak elmész az uszodába. Ha fogékony rá az ember, akkor nagyon könnyen összeszed bármit. Én nagyon az vagyok,ezért próbálok minden veszély forrást kikerülni, beleértve a menzesz alatt fürdést is. Az egészet divatnak tartom, nem értem miért nem lehet kibírni azt a pár napot? Amúgy én attól mászok falra mikor a menzesz időpontját akarják ide-oda csúsztatni :/

22/N

2012. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek Veled abszolút! Miért is kell tologatni???

Akkor úgy ütemezze a nyaralást,ennyit azért csak tudhat előre!

2012. júl. 3. 12:44
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen igazad van Kedves Kérdező! :)
2012. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek, hogy nem egészséges a menstruáció alatti strandolás tamponnal sem, nem is teszem.


DE


Mi az, hogy "ütemezze úgy a nyaralást, annyit csak tudhat előre"?


Hát kérlek nagyon sokan NEM tudják előre.

Egy nyaralást/esküvőt hónapokkal előre szokás megszervezni. Esküvőt akár egy évnél is előre.


Nos, akinek nem napra pontos, hanem egy bizonyos tartományon belül pár napos eltéréssel menstruál, az akárhogy is akarja, nem tudja pontosan megbecsülni, hogy éppen meglesz neki vagy sem.


Csak képzeld el, hogy pl.: 29 és 34 nap között menstruálsz. Ez orvosilag teljesen rendben van, egészségesnek számít. Ez 5 nap eltérés.

Még ha az átlaggal számolsz is... van fogalmad, hogy egy féléves időtávnál mennyire téves becslésre juthatsz?


+

Azt se felejtsd el, hogy egy nyaralás megtervezésénél a család összes nőtagjával számolni kell.


=>

Ezért van az, hogy lenne igény a menstruáció tologatására.


Az már más kérdés, hogy sajnos természetes úton nemigen lehet befolyásolni, hogy mikor jöjjön meg,

csak gyógyszerrel.


-

Azt viszont elismerem, hogy attól a nőtől, aki gyógyszert szed, elég furcsa azt hallani, hogy "jaj, nyaralni megyünk és meglesz, mit csináljak...", de itt is érvényes az, hogy ha több személyhez kell igazodni, vagy hirtelen meghívásról van szó, akkor érthető, hogy miért nem gondolkodott előre.

2012. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!


Ugyan az a véleményem, mint neked!

2012. júl. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az orvos szüleim megkopasztottak volna, ha a nyaralás miatt toltam volna menzeszt. Nem tudom, nekünk is kényelmetlen volt, de elfogadtuk hogy ez van és a család többi nő tagja is kihagyta ilyenkor a fürdést. Nálunk ezt a család figyelembe vette és sokszor a nyaralás alatt is inkább kirándulást szerveztünk akkor.

Nekem csak az nem tetszik, hogy azok a lányok nők ajánlgatnak módszereket és tamponos fürdést, akik az életben nem tanultak komolyabban biológiát, élettant, kórtant és kvázi fogalmuk sincsen a lehetséges szövődményekről. Azt gondolják, ha nekik eddig ne volt gondjuk belőle, akkor ne is lesz és a többi embernek sem. Ez nagyon nagy naivitás véleményem szerint.

Vannak persze olyan helyzetek, amikor tényleg jól jön a tampon, (pl sportversenyen). Mértékkel használva kisebb a fertőzés kockázata.


És igen kérdező, ez most valóban menő, mint a tologatás is. (ami egy nagy kamu gyógyszer nélkül, de azért naponta százan megkérdezik)

Mivel iskolában is dolgozom, nekem ez nagy tanulság, hogy sokkal többet kellene a fiatalokkal ezekről a dolgokról beszélni, szakembereket, nőgyógyász meghívni. Talán így megfelelő forrásból is hallanak infót, nem csak a netről a zöldségeket. A női testtudatról sem ártana beszélgetni, a dolgok lélektani részéről.

2012. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenben igaza van a 15:21-es válaszolónak!
2012. júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoka! :)

Kedves 15:21-es Válaszoló!Maximálisan egyetértek vele.Amúgy én is orvosnak készülök! :)

2012. júl. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!