Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátommal lefeküdtünk és a...

A barátommal lefeküdtünk és a szüleim nem tudnak róla. Attól félek ha nőgyógyászhoz kell majd mennem egyszer (mert még nem voltam) mi legyen?

Figyelt kérdés
akkor mit csináljak? Mert gondolom az orvos megtudja ugyis hogy már nem vagyok szűz,Szerintetek ha megkérem ne mondja el anyámnak titokban tartja?

2012. júl. 5. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

ha tudsz, egyedül menj

ha meg anyukád elkísér, kérd meg, hogy ne menjen be veled

egyébként meg az orvosnak titoktartási kötelezettsége van

2012. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha elmúltál 14 (és nagyon remélem, hogy elmúltál), akkor az orvos nem mondja el a szüleidnek.

Remélem védekezel rendesen!

2012. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Hát a felnőtté váláshoz is az hozzátartozik, hogy vállalni kell a tetteid következményeit. Ha a szexhez érettnek érezted magad, akkor ahhoz is legyél érett, hogy nőgyógyászhoz menj!
2012. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
29%
Így-így. Én úgy tudom, hogy csak szülővel v felnőttel lehet menni nőgyógyászhoz.
2012. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség, h csak felnőttel lehet menni nőgyógyászhoz, menj el nyugodtan ha már élsz szexuális életet, és nem mondhatja el anyukádéknak, hogy szűz vagy-e vagy nem, ha megkéred rá orvos titoktartás miatt, persze csak ha nem vagy kiskorú
2012. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász nem tanárnéni/bácsi, hogy a szüleidnek üzengessen.

Titokban KELL tartania.

2012. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kiskorú? :) az mennyinek számít?
2012. júl. 5. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
14 év alatti.
2012. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az orvos csak azt mondja el anyádnak, amit te is akarsz ha elmúltál 14. Én azért a te helyedben megosztanám ezt az "édes titkot" anyámmal. Keress rá megfelelő alkalmat.
2012. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Téves!


Az orvosi titoktartás azt jelenti, hogy az orvos csak az arra jogosultaknak számolhat be az állapotodról.


Amíg 18 alatt vagy (mert bizony nem 14, hanem 18), addig a szüleid felelősek érted, jogosultak tudni arról, hogy mi van veled.

Ha rákérdeznek az orvosnál, az orvos nem tagadhatja meg a felvilágosítást.


Persze ez nem jelenti azt, hogy felhívja a szüleidet, ha elmégy hozzá, de ha ők rákérdeznek, válaszol.


14 alatt cselekvőképtelennek számítasz. Nem tudom, mi a gyakorlat, de jogilag még a lánykarendelésen sem fogadhatnak szülő nélkül.


14 és 18 között korlátozottan cselekvőképes. Bizonyos ügyeket saját magad is intézhetsz, ebbe beletartozik az orvoslátogatás is.


Viszont ha jelentős dolog történik az életedben, teszem azt: teherbe esel,

akkor nem úszod meg a szüleid beavatását, mivel az engedélyük az abortuszhoz is szükséges.

2012. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!