Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlanak a nőgyógyászat...

Hogyan zajlanak a nőgyógyászaton a vizsgálatok és férfi vagy nő szakorvos jobb?

Figyelt kérdés
kérlek válaszoljatok,segítsetek
2012. júl. 6. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon zavarna ha férfi lenne akkor keress nyugodtan női nögyógyászt. A vizsgálat attól függ hogy szűz vagy-e még...
2012. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
még szűz vagyok
2012. júl. 6. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Nem az orvos neme számít, hanem az, hogy profi legyen, kedves, megértő, és bármit megtudj vele beszélni. Van aki szerint azért jobb egy nő, mert ő nem csak könyvből tanulta, amivel elmegy hozzá egy beteg. De szerintem nem ez alapján kell dönteni, hiszen pl. egy kardiológus se csak akkor lehet jó orvos, ha már volt szív és érrendszeri problémája, vagy vérnyomás gondja. Szóval ne a nemét nézd az orvosnak, mert mindkét nemnél van jó orvos és rossz orvos is.
2012. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jobb a másiknál. Az számít egyedül, hogy Te mi alapján döntesz. Fontos-e a nem, vagy más szempont a fontos. Ez érvényes az első vizsgálatra is. Nekem elsőnek jobban esett nőhöz mennem és szerencsére nagyon aranyos doktornénihez kerültem. Aztán később már más szempontok lettek a fontosak (ez a hölgy nyugdíjba ment), elsősorban az, hogy szakmailag az én spec. esetemhez értsen. Most férfihez járok éppen, őt is kedvelem.

A vizsgálat általában hasonló mindenhol. Beszélgetéssel kezdődik, majd fizikális vizsgálat, ami jó orvosnál nem fáj, nem annyira figyelmesnél kellemetlen lehet. A szűz lányokat speciális ún, szűztükörrel vizsgálnak, ami nagyon vékony, nem sérti fel a szűzhártyát. Nem kell tőle félni! Esetleg végbélen keresztüli vizsgálatra is sor kerülhet. Nekem ilyen nem volt soha, nem tudom, hogy milyen.

A vizsgálatnál asszisztens majdnem mindig jelen van. Engem ez zavarni szokott. Nem kellemes két ember előtt feküdni abban a pózban, de hát ez van...

2012. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!