Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hová menjek hajhullással?

Hová menjek hajhullással?

Figyelt kérdés

Már egy éve nagyon hullik a hajam. tavaly nyáron folyamatosan rohangáltam orvostól orvosig: fogászat, belgyógyászat, egy rakás vérvétel, nőgyógyász, bőrgyógyász... De sehol nem találtak semmit. Aztán volt egy 3 hónapos demodex atka elleni kezelés is, persze pénzkidobás. Nagyon megritkult a hajam, ha összefogom, iszonyatosan látszik. Főleg elöl.

Már hónapok óta a fejbőröm is nagyon fáj, főleg ha össze van fogva/fel van tűzve a hajam. Ilyen furcsa lerakódás is van rajta, és korpás is. Meg gyakran viszket. de a bőrgyógyász azt mondta, hogy szerinte ez nem külső ok.

Igazából már legszívesebben letojnám az egészet, de nem megy. Szeretnék elmenni valami nagyon jó bőrgyógyászhoz, még ha maszek is, de mmár nemigen bízom az orvosokban. Ti tudnátok ajánlani valakit, aki nektek bevált?

természetgyógyászokat ne írjatok légyszi, mert már rájuk is rengeteg pénzt költöttem (sajnos). Eredménytelenül.

Help me please:(((

19/L



2012. júl. 9. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen sampont használsz? Próbáltál többfélét? Esetleg vegyél natúrkozmetikumot.

Milyen hajszárítód van? (Ha túl meleg, az nem jó. Gondolom, nem sütögeted meg vasalod...)

Hogyan táplálkozol? Ha aszpartam-tartalmú light ételeket/italokat veszel, ill. aszpartammal édesítesz, szinte biztos, hogy attól van - én is így jártam, nagyon nehezen jött helyre. Esetleg nem vagy vega? Nem fogyózol/fogytál hirtelen? Nem táplálkozol egyoldalúan?

Szedsz-e gyógyszert, aminek mellékhatása lehet?

Hormonvizsgálat?

Más nem jut eszembe, ha papírod van róla, hogy egészséges vagy.


Egy ismerősömnek is hullott, ő valami mikroszkópos hajvizsgálaton volt (amit patikában csinálnak), ott adtak neki valami drága sampont, de pár hét alatt megszünt a hajhullása. Sajnos csak ennyit tudok róla. De előtte ő is járt mindenhol.

2012. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tavaly pont akkor kezdett el hullani a hajam, amikor nagyon egészségesen és kiegyensúlyozottan étkeztem. amúgy vega vagyok, egész évben aminosavtablettákat is szedtem, fehérjét is ittam (főleg edzős napokon). Fehérjét most is iszom napi egyszer-kétszer, plusz azért soha ettem fehérjeszegényen. Tejet, túrót, joghurtot, szóját, tojást stb. Mindig eszem. Ráadásul már évek óta vega vagyok, azelőtt soha nem voltak miatta gondjaim. Aszpartamos szarokat nem szoktam inni, csak az utóbbi időben ittam meg egy-két light kólát érettségi időszakban, de egyébként soha. Nem szedek gyógyszert, hormonvizsgálatom is volt. De megint megyek oda is, háátha...
2012. júl. 9. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Pajzsmirigyeddel minden rendben? nekem amiatt vannak ilyen gondjaim.
2012. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem tudom, történt-e javulás azóta. de a sok fehérje sem jó. mindig az egyensúlyra kell törekedni. a sok fehérje megterheli a szervezeted, főleg ha mesterségesen előállított fehréjeport iszol. amúgy az is édesítőszerrel van édesítve. ja és a szóját is felejtsd el. én azt tanácsolom, hagyj el mindent, ami mesterséges, vagy legalábbis próbáld meg. ami már átesett vmilyen feldolgozáson, az már szemét. rengeteg zöldség-gyümölcs, a piacról beszerezve, hazai termelőktől, megbízható forrásból. hús-tojás szintén. ezen felül mehetnek a teljes értékű gabonák: zab, hajdina, köles, stb. egyél csírákat. igyál sok mentes vizet, mozogj sokat, friss levegő, alvás, szaunázás. külső termékekből is kerüld a mesterségeset: térj át a natúrtermékekre használj DM/Rossmann sajátmárkás károsanyag-mentes babasampont (babydream ill babylove néven fut, kék dobozban), lehet hozzá csepegtetni teafaolajat, egyéb illóolajokat. még jobb, ha otthon készíted a samponod (tojásos, sörös... a variácók száma végtelen). lehet csalánfőzettel, diólevélfőzettel öblíteni, olivaolajjal bekenni.

ezen felül még mehetnek a vitaminok, de csak mértékkel, sose szabad átesni a ló túloldalára. a HairClinic nekem bevált, ezen felül most lucerna kapszulát szedek. azt hiszem ez minden tudás, amit összegyűjtöttem az évek alatt, és hosszútávo be fog jönni hidd el. sok sikert.

2012. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!