Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ilyen ingadozó a menstru...

Miért ilyen ingadozó a menstruációm? 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!:-) Az a baj, hogy nagyon ingadozó a menzeszem, hol megjön, hol nem. Van olyan, hogy napra pontosan, de olyan is van, hogy kimarad 1-2, néha 3 hónapot is. Sőt, egyszer majdnem egy egész évig is kimaradt, pedig 12 éves koromban jött meg először. Úgyhogy elvileg már be kellett volna állnia, nem? Mondjuk elég sokat stresszelek,ideges vagyok......lehet, hogy az is belejátszik? Tudom, hogy el kéne mennem nőgyógyászhoz, de nem akarok!! Félek tőle! És én még szűz vagyok, úgyhogy akkor tényleg a fenekemen keresztül vizsgálna meg? Vagy nem elég ilyenkor egy röntgen, hogy megállapítsa a dolgokat? Mert én nem akarom, hogy megvizsgáljon. Azt mondják, hogy valószínűleg fogamzásgátlót fog adni, hogy beálljon. Ahhoz mindenképp kell vizsgálat? :-(

Igazából várnék még vele, hogy majd magától álljon be, de elég kellemetlen. Soha nem tudom, hogy mikorra várhatom, ezért mindig (egy kicsit a 28. nap előtt már) betétet rakok, addig amíg meg nem jön. Mármint suliban, vagy ha megyek valahova. Így otthon, nyáron általában nem. Viszont az is kellemetlen, hogy ha mondjuk strandra megyek, akkor nem tudom, hogy mikor mi lesz, stb., úgyhogy mindig félek, hogy mikor jön meg csak úgy véletlenül. És így még csak fel sem tudok oldódni. Meg folyamatosan ideges vagyok a hormonok miatt. Szóval ezért gondoltam, hogy már mindenképp el kéne mennem. Anyukám elkísérne így elsőre, és a vizsgálatot azt mondta, hogy nem hagyja, ha nem akarom, mert tudja, milyen rossz, főként ha még szűz vagyok. De nem tudom, hogy gond-e, ha nem hagyjuk és akkor egyáltalán tud-e valamit "kezdeni" velem az orvos.

Adjatok néhány tanácsot, tippet, légyszíves! Mit kellene csinálnom? Menjek el? Tényleg nagyon rossz a vizsgálat vagy egyáltalán baj, ha nem engedem? Vajon meg tudja akkor állapítani a problémám?

Segítsetek, légyszi! :-) Nagyon fontos lenne!!!!

Előre is köszönöm a válaszokat!:-)



2012. júl. 15. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom, de én szívesen megvizsgállak, ha akarod :P
2012. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem a fenekeden keresztül vizsgál meg. Elmész anyukáddal, elmondjátok, hogy ez az első vizsgálat. Nem fog fájni, ez picit kellemetlen lesz. Ha teheted mindenképp ifjúsági nőgyógyászhoz menyél el . Sok sikert és ne halogasd tovább! :)
2012. júl. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11 éves koromban jött meg, és most, 21 évesen állt be.
2012. júl. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászhoz, tetszik, nem tetszik, egyszer úgyis el kell menni. Ne félj tőle, az is ugyanolyan orvos, mint a többi. Hüvelyen keresztül nem vizsgál, ha véletlenül mégis akarna, anyukád leállítja. Lehet, hogy végbélen keresztül vizsgálna, de ma már sok helyen van ultrahang, lehet, hogy csak azzal. Tudom, hogy ez nagyon nehéz lelkileg, de még nehezebb így élned. 16 évesen ez már nem normális. A stressz sok mindenbe bezavar egyébként, simán lehet attól, változtass!

18/L

2012. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy pajzsmirigybeteg vagy... Én is az vagyok,nekem is hasonló problémám volt,csak nekem nem megjönni,hanem elmúlni nem akart 3 hónapig.. Érdemes lenne megnézetni a hormonjaidat is..


17/L

2012. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi értelmes válaszokat !!:)
2012. júl. 15. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!