Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki milyen természetes módszerr...

Ki milyen természetes módszerrel szoktátok enyhíteni a menstruációs görcsöket?

Figyelt kérdés

Sokáig nem foglalkoztam ezzel, hiszen mennyivel egyszerűbb volt odamenni a gyógyszeres dobozhoz és kivenni egy no-spa-t. Aztán amikor már nem hatott 2 no-spa sem, éreztem, hogy nem okés. A házi orvosommal beszéltem, írt fel cataflamot. Lassan egy éve ezt szedem a menstruációs görcsökre és rájöttem, hogy nem kellene ezt erőltetni. Az orvosom azt mondta, hogy ne használjak tampont, amikor görcsölni szoktam (nálam ez az első nap), ezért azóta próbálok 1. nap betétet használni.


Félek, hogyha mindig gyógyszerhez nyúlok, ha görcsölök, idővel a cataflam sem fog hatni. Szeretnék természetes módszerekkel enyhíteni a görcsökön.


A meleg vizes borogatásról hallottam már, viszont nem használ nekem. Tegnap egy bögre kamilla teát ittam, azt olvastam az is görcsoldó. És tényleg, elmúltak tőle a görcseim.


Van még valamilyen természetes módszer menstruációs görcsök enyhítésére?

17/L



2012. júl. 15. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fura, de pont attól jobb egy kicsit, ha tampon van bent első napokon. Én hasra fekszem általában, és megpróbálok úgy aludni. Ha mondjuk iskolában vagyok akkor meg a kínok kínjait élem át, szóval ott muszáj a gyógyszer. (Apranaxot szedek, nekem ez bevált, receptre kapható.) Esetleg a forró víz még tud segíteni, bár nekem nem szokott semmilyen praktika sajnos. 21L
2012. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igyál előtte már 2-3 nappal kínai angyalgyökér teát.

És lazíts, a görcsöket a lelki életed okozza.

2012. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mozogj sokat, végezz elegendő testmozgást. Egyél vasban, kálciumban, és B1 vitaminban gazdag ételeket. Segíthet az alkaron és a deréktájon felváltva alkalmazott meleg és hideg borogatás. 2-3 perces meleg borogatást fél perces hideg borogatással váltogass, alkalmanként 2-3-szor. Igyál kamilla teát forrón, és tegyél bele egy kis gyömbért. Kendd be a hasad, és a derekad zsálya, ciprus, ánizs, vagy majoranna olajjal, naponta 2x a következő vérzés várható időpontjától visszafele számított 10. naptól kezdve.
2012. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Első, a suliban én is a kínok kínját szoktam átélni, a legjobban azt szerettem, hogy egy nap 5-6x vándorlunk másik terembe és a rengeteg diák között lépcsőzni. Alapból nem bírok rendesen lépcsőzni, ha nagyon görcsölök, nagyon rossz. Meg nem is tudok úgy helyezkedni, hogy egy kicsit legalább kényelmes legyen.

Egyszer a védőnőhöz is lementem, mert nem volt nálam gyógyszer, mondtam, hogy mi a problémám és hogy cataflamot szedek a görcsökre. A védőnő azt mondta, hogy olyat nem ad, mert az nagyon erős gyógyszer, de van helyette másik, ami ideális lesz nekem. Algoflex-m-et adott, azt mondta fél óra múlva kutya bajom sem lesz, ehhez képest, semmi nem történt.


A meleg vizes dolog nálam nem jött be, csak még erősebb lett a vérzésem, arra pedig nincs szükségem. A többit ki fogom próbálni.

2012. júl. 15. 10:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Múlt hónapban kórházba kerültem a görcseimmel, pedig bennem volt egy no-spa. Mióta menstruálok, 11 éves korom óta, szenvedek minden hónapban. Minden hülyeséget kipróbáltam, Panadol, Algoflex, Meristin, No-spa..., de semmit nem értek. Most telt be a pohár, innentől természetes gyógymódokat fogok alkalmazni: melegpakolás, cickafarktea, magnézium, lazító torna, masszázs, testi-lelki nyugalom. Négy nap múlva várom, remélem rendben lesz minden.

18/L

2012. júl. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, kívánom, hogy komolyabb problémák nélkül vészeld át a következő menstruációt.


A rosszullét sajnos nálunk is ismerős, de én még szerencsés vagyok. Anyukámnak nagyon erős a vérzése, viszont ritkán görcsöl. A nővéremnek is nagyon erős a vérzése, de ő emellett nagyon görcsöl. Anno az iskolából többször hazaküldték, többször az ájulás kerülgette, volt, hogy összeesett. Én csak görcsölök, a vérzésem nem olyan erős, ez még így a jobbik eset, de egyszer én is összeestem. Szerencsére itthon voltam, épp gyógyszerért mentem volna, amikor éreztem, hogy nagy baj van, kapaszkodtam a folyosón a falba, úgy estem össze. Ott ültem a földön, már sírtam a fájdalomtól és mozdulni sem bírtam. Szerencsére pont akkor ért haza a nővérem, ő segített bemenni a szobába, hozott gyógyszert és ápolgatott.

2012. júl. 15. 21:38
 7/15 Bejnisz válasza:
100%

Szia!


Próbáld ki esetleg még a Homoktövis kapszulát.


Én régebben görcsöltem minden alkalommal ha megjött, de akkor nagyon. Viszont abban az időben még, ami 7-8 év távlatába nyúlik vissza, Merisztint szedtem, de nem igazán használt. Aztán Apranaxot, de ez sem volt a legjobb. Majd, amikor párkapcsolatom lett és fogamzásgátlót irattam fel, hál'Istennek elmúltak a görcseim, már régóta nem tért vissza.


Viszont Anyunak az egyik munkatársa alkalmazza a Homoktövis kapszulát, és ő esküszik rá. Elmondása alapján ő is nagyon szokott görcsölni, de mióta ezt használja, a görcsöket mintha elfújta volna a szél.


Szívből kívánom, hogy találd meg a hozzád leginkább megfelelő természetes gyógymódot!

2012. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! :)

Azt hiszem összeírok ebből egy listát, és szépen sorban kipróbálgatom őket. Mivel a kamilla tea kifogyóban van (nem filteres, hanem az igazi), így azt biztosan veszek. Egyébként is jó, ha van a háznál kamilla tea, nagyon sok mindenre jó!

2012. júl. 16. 11:36
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

A rendszeres testmozgás.

Azelőtt majd' meghaltam, minden bajom volt tőle. Ha éjszaka jött meg, akkor fél éjszaka nem aludtam. Aztán elkezdtem rendszeresen mozogni, (futni) és a következő menstruációmnál már abszolut semmi baj nem volt!

2012. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

A futás nálam nem vált be több okból sem. A legfontosabb, hogy a térdem nem igazán bírta, de a 3-4 hónap alatt, amíg futottam ugyanúgy görcsöltem a menstruáció 1. napján. Ilyenkor kellene lazító, nyújtó tornát végezni, de menni alig bírok, nemhogy tornázni.

2012. júl. 16. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!