Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO! Milyen kezelés szükséges?

PCO! Milyen kezelés szükséges?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most diagnosztizálták nálam a problémát. ez minden esetben összefügg a cukorbetegséggel? mert soha nem volt ilyen problémám, a súlyom is normális. illetve a tünetek közül nálam csak a vérzészavar jelentkezett. hogyan szokás kezelni az ilyet? gyógyszer vagy foggátló? esetleg műtét?

2012. júl. 18. 15:23
 1/6 anonim válasza:

Nekem is épp most diagnosztizáltak és én is most leszek 18, szóval nem vagy egyedül. Én úgy tudom, hogy gyógyszeresen lehet kezelni, de fontos a zsírmentes és szén-hidrát mentes diéta, és sport. Az egész életvitelünknek változnia kell. Elvileg a fogamzásgátló is segíthet. Műtétről én még nem hallottam, mivel ez hormonális betegség és sajnos ha például cisztákat okoz, hiába műtik meg, kiújulnak. :S Orvosnak kell majd gyógyszert kiírnia ha jónak látja. De jó orvost nehéz találni, tapasztalatból tudom..

Azért jobbulást neked is!

2012. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben függ össze. Nekem is PCO-m van inzulinrezisztencia nélkül. De gyakori velejárója. Először azt kell kideríteni, hogy nálad fennáll-e.

Terheléses cukor és inzulinvizsgálat kell hozzá).

Ha van inzulinrezisztenciád, akkor gyógyszerrel (metformin), diétával és mozgással karbantartható a probléma.

Ha nincs, akkor kicsit nehezebb a dolog. Ilyen korban ált. fogamzásgátlót írnak rá. Ez enyhíti a tüneteket és hibernálja a petefészket (teljesen kikapcsolja), így nem alakulnak ki ciszták.

Viszont oki kezelést nem nyújt, gyakorlatilag elodázza a problémát addig, míg gyereket nem akarsz.

Ha babát szeretnél, akkor ált. tüszőérlelőt adnak. Végső esetben szokták műteni, csak akkor, ha az ember babát akar és máshogy nem jön össze, mert egy idő után visszatérnek a problémák, tehát a műtét után igyekezni kell a babacsinálással.

Érdemes a D-vitamin szintedet is megnézetni, mert elég sok tanulmány van arról, hogy összefügg a PCO-val. Ha nagyon alacsony, és kapsz rá gyógyszert, akkor akár rendeződhet is tőle a ciklusod. Sokaknál használ. Én első körben ezzel próbálkoznék.


Amúgy én nem akartam fogamzásgátlót, nekem nem szimpatikus megoldás. Így próbálkoztam gyógynövényekkel, illetve szedtem D vitamint is. Régebben félévente egyszer volt vérzésem, az utóbbi időben 6 hónapból 4-szer normális vérzésem volt peteéréssel. Reménykedek benne, hogy helyrerázódik a dolog.

2012. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettetek:) ezt a D vitamint ki fogom próbálni:D és milyen gyógynövényekkel próbálkoztál? azt hogyan lehet tudni hogy van e peteérés?
2012. júl. 18. 19:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj igen, és jobbulást kívánok nektek is:))
2012. júl. 18. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Barátcserjével próbálkoztam, de nekem nem volt eredményes. Vagy csak nem használtam elég ideig.

A peteérést ébredési hőmérséklet mérésével lehet követni.

2012. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ilyen barátcserje kivonatos gyógszert kaptam. Nekem 2 hónapig kell szednem folyamatosan. a D vitamin szintet egy sima vérvétel útján tudják kideríteni?
2012. júl. 20. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!