Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most kezdtem el f. gátló...

Most kezdtem el f. gátló gyógyszert szedni, tegnap jött meg és bevettem az 1. szemet este, ma pedig reggel arra ébredtem, hogy nincs már meg. Az baj?

Figyelt kérdés
Lehet hogy akkor tegnap sem az volt, csak még ez előző menstruációnak valami "utó munkálata"? Mert ez előtt kb. 2 héttel volt meg utoljára!Jelent az valami problémát, ha tényleg így van? Várjam meg míg meg jön rendesen, vagy szedjem a gyógyszert ahogy kell?
2012. júl. 25. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyire volt meg tegnap? Utómunkálat nem hiszem, hogy lehetett, köztivérzés esetleg, bár ha nem szokott lenni, fura lenne.

Ha estig nem jön meg, ne vegyél be most többet. Ha holnap reggelre megjön, akkor reggel pótold a mait és holnap este vedd holnapit is. Ha nem jön meg holnap sem, akkor ez vaklárma volt.

1 szemtől nem fordulhat elő, hogy teljesen eláll a vérzés.


Ha most nem veszel be többet, akkor lesz egy 20 szemes leveled akkorra, amikor tényleg megjön. A szervezet nem tudja, hogy 20 vagy 21 tablettát vettél be (15-öt nem szabad, de az mindegy, hogy 20-21 vagy 22), tehát nyugodtan elhasználhatod a 20 szemet, nem kell kidobni a levelet.

2012. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy mostantól szeded a napi egyet, de előfordulhat, hogy még levél közben soron kívül megjön, és csak a köv. levéllel lesz normális a ciklus. Viszont ha így szeded, hogy a menzesz után 2 héttel kezdtet, akkor az első levél semmiképpen nem véd, akkor sem, ha az van ráírva, hogy az első szemtől véd. (Ez akkor lenne, ha a 1. nap kezdted volna szedni.)
2012. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy nekem nagyon rendszertelen az egész, múltkor 3 hónapig nem jött meg. Aztán meg egyszer csak igen. az volt a 2 héttel ezelőtti. Most pedig tegnap reggel, de estig szinte csak éppen hogy. Akkor valószínűleg jobban járok ha megvárom h rendesen megjöjjön, bár lehet az most megint vagy 2 hónap múlva lesz.
2012. júl. 25. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen rendszertelen a vérzésed, akkor nem lenne szabad egyáltalán fogamzásgátlót szedned!


A tabletta NEM teszi helyre a saját ciklusodat, csak elfedi a valódi problémákat.

A fogamzásgátló leállítja a peteérést és megvonásos vérzést kreál.


Endokrinológushoz kellene fordulnod, aki rendesen kivizsgálja a problémádat, s csak azután szabadna gyógyszert szedned, hogy előbb rendbe hozták a saját ciklusodat, ellenkező esetben nem biztos, hogy később lehet gyereked.

2012. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok. Rengeteget jártam vele orvoshoz, vizsgálgattak is meg minden, de azt mondták nincs semmi bajom. Adtak rá gyógyszert, de az csak addig volt jó amíg szedtem, utána ugyanúgy ment minden...De köszi szépen a segítséget!
2012. júl. 25. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!