Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A család férfitagjai előtt...

A család férfitagjai előtt betétcsere? :/

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet, hogy anyukámon kívül (remélem) senki nem tudja, hogy menstruálok, és ugye az meg elég kínos, hogy zuhanyzás után a papírt tépkedem, és ők meg kint ülnek a konyhában (nincs ajtó a fürdőnél, csak egy függöny a helyén). Nekem ez nagyon ciki, hogy pl. a múltkor is 11 órakor még lezuhanyoztam és a tesóm (18 éves fiú) meg akart várni kint, hogy ne féljek egyedül :| És nem tudtam mást kitalálni, csak hogy most enni fogok és menjen be nyugodtan :| :DDD Aztán meg nekem állt, hogy nehogy már 11 órakor egyek, stb. xD Alig tudtam behessegetni a szobába. Ilyenkor nekem nagyon kínos, hogy előttük ugye nem lobogtatom a véres betétet, sem a papírját, aztán miután este bementek a szobába, én akkor szedem elő a használt betéteket.. És próbálok úgy zuhanyozni esténként, hogy addigra végezzek, mikorra már bementek, hogy nyugodtan húzgálhassam a papírt.. Meg nálunk régebben nem is volt szokás hogy amíg a másik fürdik, nem megyünk be.. Volt már rá példa, hogy alig tudtam eltenni a betétet, hogy ne lássa a tesóm, mert neki épp akkor kellett kezet mosni..

Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Köszönöm előre is a válaszokat

12/l


2012. júl. 26. 01:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Ismeros helyzet..csak nallunk meg az van hogy anyum meghalt.es nekem is kicsit 'kinos'://

12/l

2012. júl. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes dolog, hogy menstruálsz, bár ezt még cikinek érzed, és érthető.


Sok mindent nem tudok tanácsolni... a betétet, ha szétnyitod, nagyon zörög, esetleg ezen úgy tudsz segíteni, hogy előre széttéped a betétet, majd úgy ragasztod vissza, hogy már zörgés nélkül széthajthasd.

A tesóddal beszéld meg, hogy ne akkor mosson kezet, amikor te zuhanyzol.


A használt betéteket kicsit undorító a nap végéig tárolni valahol... olyankor, amikor cseréltél már vidd ki a szemetet a nagykukába, előtte dugd el a használt betétet összehajtva a zsebedben, nadrágod dereka alatt, majd amikor kiüríted a kiskukát, dobd a nagyba bele a betétet. Vagy csomagold egy papírgalacsinba a betétet, így a kicsibe is ki tudod majd dobni.

2012. júl. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Te jó ég, most visszaemlékszem, hogy milyen óvatosan húztam le a papírt én is a hátuljáról, hogy ne csörögjön-zörögjön, most meg így utólag visszagondolva milyen vicces. :)) A te korodban szerintem alap lenne, hogy amíg a fürdőszobában vagy, ne nyissanak be. Nincs kulcs vagy rigli az ajtón? Ha nincs, akkor (bár nem tudom, milyen viszonyban vagy a családoddal) szólj nyugodtan szerintem, hogy ne nyissanak be. Vagy ha nem akarod így kerek perec megmondani, akkor valahogy utalj rá, pl: "kell most valakinek a fürdőszoba? csak mert bemennék negyed órára. biztos nem kell MOST kezet mosni?" - vagy valami ilyesmi. A csomagolás zörgését azt abszolút nem kell szégyellni! Hiszen tök természetes ez az egész. Ha meg nem akarod, hogy a kezedben meglássák, vigyél magaddal neszesszert, és abba tedd ezeket a cuccokat. Szerintem meg fogják érteni, hogy lassan már nő vagy. :)
2012. júl. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Első, részvétem!

Második, nem egy napig tárolom őket :D Csak zuhanyzás előtt a napi utolsó betétet leteszem és megvárom, amíg bemennek, utána dobom ki. A többi cserénél megpróbálom úgy általában, hogy a fiúk pont az udvaron legyenek :) Viszont azért sulis reggeli cseréknél kénytelen voltam papírt húzgálgatni, mert csak nem mehettem el az iskolába úgy, és ott meg még cikibb kicserélni.

Harmadik.. Tényleg az, hogy egy vékonyka fal választ el, meg egy függöny, és próbálok nagyobb zajt kelteni, hogy a papír csörgetése ne hallatsszon :D Amúgy nincs zár, mert még ajtó sincs, hanem csak egy függöny. Szólni meg csak akkor, ha pl. nem tudnék járni, vagy fiútesótól/apától kellene kérni pénzt betétre... :D De amúgy mondtam már, hogy "szeretne most fürdeni valaki esetleg? kezet mosni sem?" Akkor persze senkinek nem kellett, utána meg valahogy mindig bemászkált valaki :D És tudom, hogy természetes a zörgés, de hát akkor is kellemetlen, mert ha mondjuk nem is tudják, hogy mit csinálok (ami elég valószínű), akkor az úgy meg pláne. Neszesszerre meg már gondoltam, lehet az lesz a megoldás :)

Köszönöm mindhármótoknak a válaszokat!

2012. júl. 26. 01:51
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád vagy együtt beszéljetek velük hogy ha megkéred öket akkor legyenek szivesek kimenni. Nincs semmi ciki ha húzogatod a papírt róla és ha hallják, természetesen ne lobogtasd elöttük a használt betétet de ezt meg lehet oldani diszkréten is. Nincs abban ciki hogy már menstruálsz szerintem nyugodtan megmondhatjátok nekik és hogy épp ezért néha megkéred majd öket hogy menjenek ki a fürdőből ha Te vagy bent.
2012. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte tényleg kínosnak tűnik az egész, aztán évek múlva rájössz, hogy ez tök természetes dolog. Mi simán beszélünk róla a barátnőimmel, a barátommal, meg bárkivel.

Engem már a zörgés sem zavar:)

Nyugi, valószínűleg apukád is, meg a bátyád is tudja, hogy megjött már a menstruációd, az én anyukám sem tudta magában tartani:)) Mivel ők már elég felnőtt férfiak, valószínűleg hozzászoktak már ők is, hogy ez a természet rendje (apukád főleg, hisz gondolj bele, mennyi ideje van együtt anyukáddal).

Nem ciki!:)

2012. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
hasonlo volt nekem is föleg hogy anyukám nem volt és egy apám volt meg egy báttyám de hidd el öket ez nem érdekli vagyis ugyfognak csinálni ha halják a papirtépkedést hallják persze én is sunyiba dobtam ki ezen ne idegeskedj
2012. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül ez a fürdőbe bejárkálás nem tetszik, de nagyon nem. Serdülő, lassan nő vagy, egy 18 éves fiúnak nincs ehhez köze akkor sem, ha rokon. Ennyi intimitást ki kell harcolni magadnak! Vagy te is bejárkálsz, ha ők zuhanyoznak? Nem értem, hogy ezt miért nem beszéled meg a szüleiddel. Azt, hogy mostantól nem szeretnél járkálást. Ezt nem tartom természetesnek ellentétben a betét papír csörgését. Ezzel egyáltalán nem kell foglalkozni.
2012. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igaz kicsit idősebb vagyok nálad, de például pár napja kiszóltam a pasimmnak, hogy hozzon be egy betétet, mert kint felejtetem az új csomagot az asztalon. Behozta, A barátnője vagyok, tudja rólam, hogy néha vérzek, ez a természet rendje.

Mondjuk én fordítva vagyok, mint te, négy lány van itthon, anya, ikertesóm, én, húgom. Bizonyos szempontból mennyei hely tud lenni, sminket, betétet (nem használtat, mielőtt bárki belekötne!) simán találhatsz bármelyik asztalon :-D

2012. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A bejárkálás engem is zavar, és én nem szoktam bemenni, vagy ha mégis (a wc a fürdőből nyílik) és akkor szólok hogy bemennék.
2012. júl. 26. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!