Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Béta blokkoló és fogamzásgátló...

Béta blokkoló és fogamzásgátló tabletta szedése együtt lehetséges?

Figyelt kérdés
Több éve szedek béta blokkoló gyógyszert és most szeretnék fogamzásgátló tablettát felíratni,mert tartós kapcsolatban élek.Lehetséges?(menni fogok orvoshoz,de örülnék ha valaki hozzáértő válaszolna,vagy aki ugyanebben a cipőben jár)Köszönöm a választ!
2012. júl. 30. 19:04
 1/10 A kérdező kommentje:
- bizonyos női nemi hormon tartalmú készítmények /például: fogamzásgátló, hormonpótló gyógyszerek/ (ezek gyengíthetik a Betaloc tabletta vérnyomáscsökkentő hatását)----ez van írva a Betaloc betegtájékoztatójában.....hát :( ugyan van megoldás? :(
2012. júl. 30. 19:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes hogy hozzá értő véleményére vagy kíváncsi, a sok embernek válaszolási kényszere van, és inkább ír valami hülyeséget, nehogy kimaradjon belőle. A doki nagyon jó választás, ő mindent tud :-)
2012. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én anno szedtem fogamzásgátló tablettát és az orvos felírta a Betaloc-ot is, tehát mindkettőt szedtem. De jobb, ha orvos véleményét kéred ki erről. Ma már egyiket sem szedem.
2012. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magasvérnyomás mellett nagyon nem ajánlott a tabletta.

Ráadásul benne is van a tájékoztatóban, hogy gyengítheti a hatását..elhiheted, nem poénból írják bele.

2012. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kicsit elkeseredtem,de 1-2 héten megyek nőgyógyászhoz(remélem hamar kapok időpontot) és mond nekem valami pozitívat...
2012. júl. 30. 19:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos találsz olyan orvost, aki felírja, mert neki abból lesz pénze.

De vajon megéri-e, ha utána még magasabb lesz a vérnyomásod, vagy épp teherbe esel, mert nem hat?

2012. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jajj neee máár,nem szeretném hogy bajom legyen,mert így jó :((((((((((( de nem szeretnénk gumizni,én sem)de nem tudok ezekről a kúpokról és a többiről semmit....keresni kell mást megoldás,nehéz lesz úgy látom :(
2012. júl. 30. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon súlyos a vérnyomás problémád? Én lehet, hogy inkább gyógynövényekkel vagy homeopátiás készítményekkel próbálkoznék.
2012. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Volt hogy az orvosom mondta hogy próbáljam meg abbahagyni a Betalocot,de visszaszökött a vérnyomásom és a pulzusom is és érzem hogy nagyon nem jól érzem magam és szükségem van rá.Amúgy sportolok mellette,így hogy szedem semmi panaszom nincs,szerencsére.Most nézek utána hogy milyen más fogamzásgátló módszerek vannak a gumin és a tablettán kívül.De kíváncsi vagyok hogy ezek után mit mond az orvos...
2012. júl. 30. 19:42
 10/10 anonim válasza:
Nekem abba kell hagynom a fog. gátlót úgy néz ki, mert az alapból is jelenlévő szív-pulzus problémáimon nagyon sokat rontott. Egyébként is elavult módszer, ma már sokkal modernebbek vannak a tablettánál.
2013. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!