Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mással is megesett?

Figyelt kérdés

Abbahagytam a fogamzásgátlót, mert enyhén elkezdtem hízni tőle (tuti ezért, mert ugyanannyit ette mint előtte évekig és ugyanannyit sportoltam.


Abbahagytam és hiába kezdtem fogyókúrába ugrásszerűen elkezdtem hízni. Mi van velem? :( :( anya szerint el kellene menjek kivizsgálásra...


2012. júl. 31. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
T3, T4, TSH - nézesd meg a pajzsmirigyedet, elég valószínű hogy alulműködésed van.
2012. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nézegettem neten nagy ritkán másoknál is előfordul (10-ből 1 esetben kb) és ugyanazok voltak a tüneteink (pattanásosodás, miközben sose voltam hajlamos rá, néhány hét alatt jelentős súlygyarapodás)


Helyre jövök még vajon?

2012. júl. 31. 13:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom utána olvastam és csak a súlygyarapodás igaz rám... nem hullik a hajam, nem száraz a bőröm :( azért elmegyek dokihoz valamelyik nap.
2012. júl. 31. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Betett a hormonrendszerednek a dolog. Sokaknál előfordul, hogy akkor érzik meg a tabletta kellemetlen hatásait, mikor abbahagyják a szedést és felborul a hormonháztartásuk.

Ha szerencséd van, akkor csak átmeneti a dolog.

2012. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem :/ meg olyan furán érzem magam, mintha folyton teli lennék feszül rajtam a ruha, de közben van hogy nem is ettem (pl reggel) és olyan szapora a pulzusom :/ Kár volt elkezdeni, de akkor stabillá tette a ciklusom, és a fájdalmat is negyedére csökkentette.
2012. júl. 31. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:

A tabletta nem a saját ciklusod rendszerezi. A tiédet kikapcsolja teljesen, és csak a rendszeres hormonmegvonás miatt vérzel pontosan 28 naponta, a te hormonjaidhoz semmi köze. Ha nem 21 napig szednéd, hanem mondjuk 17 napig, akkor a "ciklus" is annyival rövidebb lenne...

Nagyon rendszertelen menzeszre nem is szabadna felírni, mert többet árt, mint használ. Nem is értem miért ennyire bevett szokás.

De ha kicsit volt csak rendszertelen, akkor akár segíthet is (bnőmnek pl. 27-32 napos ciklusból pontosan 28 napos lett a tabi után).

Mennyire volt rendszertelen?

2012. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
29-40 nap szóval eléggé.
2012. júl. 31. 18:37
 8/10 anonim ***** válasza:
És mikor hagytad abba?
2012. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Júniusban azt hiszem az elején. Egyszer már megjött minden fájdalommal ahogy régen 16 évesen, szóval a régi cilusom megmaradt. Kb 35 napra jött meg.
2012. júl. 31. 19:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Az már jó jel. Remélhetőleg a hízás is csak átmeneti probléma.
2012. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!