Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első Tamponhasználatkor...

Első Tamponhasználatkor melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy első tamponhasználatkor egyből érdemes o.b. tampont venni, vagy próbálgathatom olcsóval is??? mert ha nem sikerül, nem pazarolnék el egy 800-900 forintos dobozzal, amikor van 180.-ért is mini. Ha fel tudom az olcsót is tenni, akkor áttérek az o.b.re. És az lenne még a kérdésem, hogy ha veszem ki az első tampont, ami ugye megszívta magát, ez a vastagabb tampon nem szakíthatja ki a szűzhártyámat? Kifér azon a lyukon, amin feltettem?


köszönöm a válszokat!


2012. júl. 31. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

én ob-vel kezdtem, és utána tértem át. Ha nem jön be, legfeljebb odaadod valakinek. Már csak a borítása miatt is érdemesebb lenne az ob-t.

Nem szakítja át. Először kicsit fura lesz, de megszokod. Sokkal kényelmesebb. És akármi történik, attól még szűz maradsz :D ügyesen

2012. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Forditva gondolkodsz: az OB-t sokkal könnyebb fertenni, mert jobb a minösége. Ha az netán nem megy, akkor az olcsóval egész biztos nem lenne semmi sikered.


Vegyél OB minit, azzal nem lesz semmi gond. A szüzhártya meg nem ténylegesen egy zárólap, hanem csak egy kis perem, az még a legnagyobb tampontól sem tudna átszakadni. De eleve nem kirántani kell, hanem szépen lassan húzni, és csak akkor cserélni, ha már megszivta magát.

De mielött próbálkozol, az ujjaddal tapogasd ki, hogy milyen irányba fit a hüvelyed, merre kell majd a tampont berakni, mert a legtöbben "egyenesen" próbálják, és úgy nem lehetséges, hanem kicsit ferdén hátrafelé kell irányitani.

MEg annyira be kell dugni, amennyire csak lehetséges, nem szabad, hogy érezd a végét. Túl mélyre nem lehet dugni, ettöl ne félj.

2012. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! és az olcsóbb ugyan olyan biztonságos, mint az o.b.?
2012. júl. 31. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Mindig is "olcsó" tampont használtam. Egyszer használtam o.b.-t mert a kisboltban nem volt más. Én pont azt utálom. Nekem az "olcsók" jönnek be. Rossmann saját terméket szokta venni.
2012. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
nem. a olcsó az nem tudja "annyira megszívni" magát, mint az ob. gyakrabban kell cserélni, stb. sokkal problémásabb, mint az ob.
2012. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
én a naturellát ajánlom, de abból csak normál van. Árban is nagyon korrekt. Első voltam
2012. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Használtál már nem ob-t? Érdekes módon nekem semmi bajom nincs a saját termékekkel, bezzeg az OB-n átszivárgott a vér, miközben tele se volt.
2012. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ^^
2012. júl. 31. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Én először ob-t használtam, de nem szeretem. Naturella vált be.
2012. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!