Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatti hányás...

Menstruáció alatti hányás normális?

Figyelt kérdés
Amikor megjön a bajom nagyon görcsölök amit hányás kisér! Már töbször előfordult! ez normális? valakinek szokott még ilyen lenni?
2009. júl. 19. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

igen, fiatalabb koromban szinte minden alkalommal a 2. napon, és mindig dél körül.

a görcsök kiterjednek ilyenkor a többi belső szervre is, így összehúzódik a gyomrod is. :S

2009. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is volt ilyen, és a barátnőimnek is! Ez a fájdalom miatt van, természetes, ne ijedj meg! Vegyél be egy erős fájdalomcsillapítót, kuporodj össze, takard be magad (főleg a derekad és ahasad legyen melegben!!) és próbálj megaludni egy kicsit! Ez a legjobb, amit tehetsz ilyenkor.Meglátod, amikor felkelsz, sokkal jobban leszel! Én is ezt csináltam tegnap, mert nekem tegnap jött meg. :)
2009. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez rettentő nagy blokkokat mutat.Lelkileg mi az amitől görcsölsz?
2009. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem meg mindig hasmenésem van olyankor. Hányni még nem hánytam, attól megijednék, akkor biztosan elmennék az orvoshoz.
2009. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ne ijedj meg, ez NORMÁLIS!!! Nem kell ijesztgetni! A fájdalom miatt van. Valószínüleg az előző válaszolóknak sosem voltak még ilyen erős görcseik. Valakinek nagyobb, valakinek kisebb a fájdalomtűrő képessége. Ennyi.
2009. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat hasznosak voltak:)
2009. júl. 19. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Mit nevezünk normálisnak? Olyan szempontból normális, hogy jó pár nő tapasztalja, ugyanakkor mégsem normális! Nem akarok senkit megijeszteni, de egy bizonyos életkorban már fontos, hogy gondoljunk ilyen esetekben a kivizsgálásra - már ha valakinek tényleg erős görcsei vannak, amit remegés, verejtékezés, hasmenés, hányinger, hányás kísér.

Egy fiatalabbnál még inkább lehet, hogy csak hormonális zavar, és majd helyreáll, de úgy huszonéves kor közepén, végén már szóba jöhet az endometriosis, és úgy tudom, lehet fertőzés, fibroma is (hirtelen, heves fájdalmak). Normális orvosnak a kivizsgálást kellene javasolnia, és nem kockázatot vállalni.

Nekem két-három óráig is erős görcseim vannak, hasmenésem is, ill. a végén hányok, pedig ilyenkor nem szoktam reggelizni (ált. de.-dél körül vagyok igazán rosszul, a 2. napon) - szerencsére csak évente egy-két alkalommal fordul elő, de ilyenkor hiába veszem be még időben (a fájdalom előtt) a gyógyszert, nem hat. És bár sokan ilyenkor lepihennek, én nem tudok, mert akkor egyre erősödnek a fájdalmaim, úgyhogy sétálgatok a házban - sajnos messzebbre a hányinger miatt nem mehetek.

2010. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az általános gyengeség, hasmenés normálisnak nevezhető ilyenkor az is ez első pár napon inkább, de a hányás már lehet endo gyanús, ahogy az ájulások is.

De legtöbb ismerősömnek velem együtt a hasa megy ilyenkor.

2020. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!