Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tablettáknak...

A fogamzásgátló tablettáknak milyen előnyei és hátrányai vannak? Ezek az előnyök és hátrányok emberfüggőek, vagy a nők többségénél előfordulnak? Az igaz, hogy a fogamzásgátlótól jobban kiszőrösödhet az illető?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Alacsony hormontartalmút kell venni. A mai modern fogamzásgátlóktól nem szőrösödsz ki, bár szerintem a másikaktól sem, max ha olyan hajlamod van.

Én belera-t szedek, ez pl megelőzi a petefészek cisztát, rákot stb, tehát elég egészséges.

2012. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Előnyei:

-nem kívánt terhesség megelőzése

-Beálló menstruáció

-Nekem pl nőtt tőle a mellem

-nem kell azon aggódni van e nálad óvszer

-Elmúltak a pattijaim tőle

Hátrányai:

-Mindig be kell venni azonos időpontban

-Figyelni kell hogy más gyógyszer nem -e üti ki a hatását

-Dohányzás mellett nem ajánlatos tüdőembóliát,vérrögöt idézhet elő

-Lehet többfélét is ki kell próbálnod,van aki nem bírja az egyik fajtát

Régen voltak akkora bivalyerősségű gyógyszerek hogy a nők szőrősödtek,híztak tőle de ma már ezt is megoldották korszerűen,sok ismerősöm szedi köztük én is én nem híztam tőle,nem szőrösödtem mert nincs olyan böszme erős hormontartalma. Belara a neve ha érdekel.

2012. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előnye: elkerülhető a nem kívánt terhesség. Hátránya iszonyú sok van. Nem véletlen, hogy nőgyógyászok saját családtagjaiknak nem írják fel. A természet nem véletlenül találta ki a hormonháztartást. Azt pedig bármilyen kicsi hormontartalmú készítménnyel fel lehet borítani. Csak egy példa: a mesterséges megtermékenyítő állomásokon húszas éveikben járó nők ülnek sorban, olyanok, akik tizenéves korban elkezdték kapdosni a bogyókat. ( Régebben harmincas-negyvenes nőkkel voltak tele az ilyen rendelők)
2012. aug. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Saját tapasztalat: migrén, frontérzékenység, nőgyógyászati gyulladások. (Utóbbiról az abban érdekeltek állítják, hogy nincs összefüggésben a fogamzásgátlóval, én meg állítom, hogy de.)Az előnyei eltörpülnek a hátrányi mellett, nyilván egyénfüggő is, de mire kiderül, hogy rád kedvezőtlenül hat-e, addigra akár visszafordíthatatlan károkat is okozott.

Soha többet nem mérgezném magam vele...

2012. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy hátrány: állítólag az ivóvíz tisztításával az összes létező szennyező anyagot ki lehet vonni a vízből, egyetlen kivétel van: a hormonok. Ezt a hormonizált vizet isszuk mindannyian, nők, férfiak, gyerekek, nyilván nem véletlen, hogy egyre ritkább a spontán fogamzás...
2012. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!