Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfáztam valószínűleg a...

Felfáztam valószínűleg a vizes fürdőruci miatt. Ilyen dögmelegben milyen tippetek van a tünetek enyhítésére?

Figyelt kérdés
Dokinál voltam, kaptam egy ilyen durva antibiotikumot, ami lefekvés előtt kell bevenni, és lehetőleg egész éjjel bent tartani (vagyis nem pisilni). Vedelem a kamilla teát, meg a csalán teát, meg sós fürdőzök, csak nem tudom, hogy mennyire tesz jót, hogy konkrétan vizesre izzadom így az ágyat. Nagyon kínlódok, fáj a hasam, de egy melegvizes palackot nem bírok elviselni ilyenkor.
2012. aug. 6. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha strandon fürödsz, akkor a lehető legrövidebb időn belül vegyél fel tiszta fürdőruhát, hideg helyen ne járkálj mezítláb. Ha nem múlik, mire elfogy az antibiotikum, akkor menj vissza a dokihoz.
2012. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azok a házi praktikák, amiket írtál, azok nagyon jók, legalábbis ártani nem ártanak.
2012. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, hogy most akkor nem mehet a ventillátor? Szörnyen kínlódok ebben a melegben ezzel a fájdalommal...
2012. aug. 6. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre nincs házi praktika, ha simán vizet iszol, az is remek, nem a hideg víztől fáztál fel és nem is attól van ez a betegség, a forró teától kevésbé izzadsz, kiegyenlíti a hőháztartásod. 2-3 napig fog tartani, aztán egyik pillanatról a másikra enyhülni fog.
2012. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetne a ventilátor? Nem tüdőgyulladásod van!!!! A felfázás meg csak köznéven felfázás, a rendes neve hólyaghurut, minek csak egyik okozója a klasszikus felfázás. Nyáron elég gyakori tud lenni, könnyen lehet hogy összeszedtél egy bacit valami fürdőben, az okozza a panaszokat. Vegyél be egy fájdalomcsillapítót napközben, Panadol, Nurofen, Algopyrin, azzal elviselhetőbb, pár nap kell míg hat az antibiotikum, utána kutya bajod sem lesz.
2012. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az antibiotikum elvileg 72 óra után fog csak hatni, de a lényeg, hogy szedd végig. Addig kitartás, átérzem a helyzetedet. :/
2012. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Monuralt kaptam, mostmár sokkal jobb, ma már dolgozni is be bírtam menni. Holnap megyek nyaralni (sátorral), elég nagy baj lett volna ha betegen vágok neki. De ma még beveszem a második adag monuralt, reméljük holnapra kutyabajom se lesz:)
2012. aug. 7. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!