Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves lány vagyok és valószí...

16 éves lány vagyok és valószínűleg cushing szindrómás/kóros. Van valaki itt akinek ilyen betegsége van/volt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és valószínűleg ez a bajom :( Azt szeretném megtudni, hogy a kivizsgálásokon milyen vizsgálatokra számíthatok, és hogy be kell-e feküdnöm a kórházba és kb mennyi időre? Milyen gyorsan diagnosztizálnak egy ilyen betegséget?
2012. jan. 27. 23:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Első körben endokrinológus, ha eddig csak a netről diagnosztizáltad magad.


Mik a tünetek? (elfogultság és túlzás nélkül kérem)

2012. jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ma voltam orvosnál, erre gyanakszik, nem netről diagnosztizáltam magam, csak ráírta a lapomra én pedig utána néztem mi az.

Rám igazak ezek a tünetek:

Fejfájás, Homályos látás (időnként mikor nem érzem jól magam ) Alvászavar, 2 éve nem menstruálok ( volt már menzeszem, aztán egyszer elmaradt és azóta semmi ) Striák, Depresszió, Kikerekedett arc, és kb 40 kilót híztam 3 év alatt, úgy ritkán eszek zsírosat, az édességet egyáltalán nem szeretem és nem zabálok sokat, tehát indokolatlan hízás, sőt akkoriban még sportoltam is, de most már nem bírom, mert lumbágót diagnosztizáltak, sokszor beáll a derekam és asztmás lettem. A pattanás tünet is igaz rám, de szerintem ez csak a serdülőkor miatt van, mert nem csúnya az arcom, csak olyan "normális"..


Már most nagyon félek, sosem voltam még kórházban úgy, hogy ott kellett aludjak, meg semmi :(

2012. jan. 27. 23:56
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és a krónikus fáradság is stimmel, mind ez erős depresszióval amire gyógyszert is szedek, de nem érzem, hogy segítene.
2012. jan. 27. 23:57
 4/17 anonim ***** válasza:
vérvétel biztos lesz. ha stabilan gyógyszerre állítanak, akkor valószínű be kell feküdnöd. az ideje az a kórháztól függ.
2012. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha cushing akkor az egy gyógyíthatatlan betegség,kezelhető nem halálos, a vizsgálatoktól nem kell félni
2012. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

És milyen negatív dolgokkal jár? a mindennapi életben.

vissza hozzák majd a menzeszemet?? mert szeretnék minél előbb fogamzásgátlót szedni.

olvastam, hogy akár kemoterápia is lehet a kezelés, na az az, amit tuti, hogy nem válalok 17 évesen..

2012. jan. 28. 00:19
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg az a bajod akkor amit mondanak tartani kell, kül halállal is végződhet.
2012. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Teljesen nem tudnám elfogadni, hogy 17 évesen kemora kelljen járnom és kihulljon az összes hajam. Nem tudnék a barátom szemébe nézni... Sajnos elég sok ilyet megéltem, szinte minden családtagom rákos volt v abban halt meg :/
2012. jan. 28. 00:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Vagy a szemébe nézel ha kell tényleg, v nem nézel már sehova
2012. jan. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azért remélem, hogy kiderül, hogy mégsem ez a bajom.... :/
2012. jan. 28. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!