Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért szabálytalan ennyire a...

Miért szabálytalan ennyire a menstruációm? Egyszer 20 napra, egyszer pedig 35 napra jön meg.

Figyelt kérdés

6 éve menstruálok. Sok évig pontosan 28 napra jött meg, majd az utóbbi 1-2 évben 19-21 napra, ám az utóbbi 3-4 hónapban 33-35 napra jött meg.

Már kétszer is voltam orvosnál, de semmit nem mondtak erre a problémára, csak fogamzásgátlót akartak felírni, amit én nem szeretnék szedni, mert a családomban több embernek is volt trombózisa.

Előre is köszönöm a segítséget!

L/18



2012. aug. 7. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A háziorvos adhat beutalót endokrinológiára. Vagy váltsál olyan nőgyógyászra, aki ért is a menstruációs problémák kezeléséhez. Ő is vérvételre küld, hogy hormonokat nézzenek.
2012. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
válts orvost,én is hasonló cipőben vagyok,5 hónapja kezdődtek a menstruációs problémáim,vagy meg sem jött,ha pedig megjött,nem időre és jóval kevesebb a szokottnál,júliusban kétszer is megvolt,most megint késik,én elmentem időpontért másik nőgyógyászhoz,mert az előző ki sem vizsgált
2012. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
endokrinológushoz menj vele. Ö ki fog kérni hormon vizsgálatokat és kiderül mi az oka.
2012. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Szerintetek érdemes ezzel a problémával foglalkozni?

Mert erre sokan azt mondták, hogy mert még nem állt be rendesen a hormonrendszerem... de hát ha 13 évesen szabályos volt, és pont ekkorra borulna fel?!

2012. aug. 7. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
18 éves korra be kell állnia. Igy hogy anno pontos volt most meg nem tuti van valami oka. Ami csak hormonális lehet. mindenképp kell vele foglalkozni.
2012. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mindenképp keress fel egy másik nőgyógyászt,mert később nehezebb lesz teherbe esned,amúgy téged sem vizsgáltak ki,csak a hormontablettát akarták rádtukmálni?
2012. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ennek a meleg időnek a hatására késhet a menstruáció? 3 napja kellett volna megjönnie, és megvagyok ijedve!
2012. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6/7:

Eddig két orvosnál voltam, de egyik sem vizsgált meg részletesebben, sőt szinte kérdezni sem kérdezett semmit, csak azt,hogy utoljára mikor jött meg.Még el sem kezdte a vizsgálatot, máris a gyógyszerre akart rábeszélni. Kicsit bosszantó, hogy csak a megoldást tudják, de az okok nem érdeklik. :(


7/7:

Szerintem 3 nap miatt még semmiképp se bosszankodj :) lehet az idő miatt is,ne gondolj egyből a legrosszabbra! Tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes stresszelni, mert annál később jön meg!

2012. aug. 8. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!