Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt még rajtam kívül...

Van itt még rajtam kívül olyan, akinél 20-as évei elején diagnosztizáltak PCO-t? Mennyire gyakori ez ennyi idősen?

Figyelt kérdés

nálam ma derült ki :S

20/L


2009. júl. 22. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam 27 évesen derült ki, de ahogy itt is olvasom, egyre több a pcos-s beteg. Szerintem ez nem korfüggő, hanem az orvosok képzettebbek talán és könnyebben felismerik a betegséget. Egy ismerősömnél 9 éve diagnosztizálta a sokadik orvos 3,5 év vizsgálódás után, mert a többi, mint legyintett rá és csak közölték, hogy fogyjon le. Azóta talán fejlődött a diagnosztika is és szerintem az orvosi alapképzésben is több helyet kap ez a betegség. Ne kenődj el, abszolút kezelhető a probléma. Ha még nem ismered, nézz körül a www.pco-szindroma.hu oldalon. Itt sokmindenről olvashatsz.

2009. júl. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

hát, azért kicsit lelombozódtam, hogy ennyi idősen gyakorlatilag leállt a peteérésem :S

igen, egyre többen leszünk sajnos, a nőgyógyász mondta, hogy majd' minden 2. páciensénél ezt diagnosztizálja :(

de megpróbálok pozitívan hozzáállni a dologhoz és hinni abban, hogy rendbe jön minden :) bár most még gyereket semmiképpen sem szeretnék (még tanulok), de később lehet meggondolom magam :) akkor meg jó lenne, ha már minden okés lenne:)

várom a többiek véleményét, tapasztalatait is:)

2009. júl. 23. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megkérdezhetem, mit javasolt a dokid? Gyógyszer, egyebek (életmódváltás...)?
2009. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

egyelőre csak diagnosztizálta a dolgot, jövő héten megyek hormonvizsgálatra, hogy az általa felírt 4 hormonból melyik a legerőteljesebb bennem, ami "túlműködik" és "nem hagyja", hogy peteérésem legyen :(

szóval bővebbet valószínű csak az eredmény után fog mondani. de gyógyszert említett, hogy az eredményig nem ír semmit, mert nem akar hasra csapással találomra felírni az egyiket, mert nem biztos, hogy beválna.

2009. júl. 23. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Lelkiismeretes dokinak tűnik. Szerintem jó kezekben vagy!
2009. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sziasztok lányok, nekem jók lettek a hormon eredményeim, és a doki azt mnodta, hogy valszeg nincs cisztám, termékeny vagyok, és nem valószínű hogy PCOS lennék....

igaz nem vagyok elhízva, de nem fogyózom, nem stresszelem magam hogy ettől boruljon fel a menzim. Mégis magától már több mnit 1 éve három hónapokrak imarad a vérzésem, ham inden rendben van, akkor miért van ez, és mért vagyok lapos és nől szőr a mellbimbóim körül?

Ja és az a fura, hogy egy két hormon értékem mellé, a referencia értéket nem írták ki, tehát hogy mettől meddig normális, ez miért van?

Lehet hogy a hormonjaimmal gond van, csak ugrál és vizsgálatkor ovltak csak éppen jók?

Vagy csak nem foglalkoznak velem a dokik, és hasraütésrem ondtak csak valamit, csak azért, mert látszólag fiatal vagyok, és nem vagyok kövér és nincs tejcsorgásom mnit a legtöbb hormonzavarosnak?

Meg zat ism ondták ha pcos lennék, akkoris csak akkor kezelnének, ha már gyereket szeretnék, de én persze még várnék vele. Akkor mi lehet a gondjaimnak az oka ha nem hormonzavar, és egyéb betegségek?

23 éves vagyok, sose ovlt rendszeres maúgy a vérzésem, régen még norcolutot is írtak fel, ja, és a harmadik féle bogyótól nem áll be a vérzésem, a cickafarkfű teától megjött rendesen, de k itudjam ikor hagyhatom el hogy magátról is beálljon a ciklusom. se egy kézi vizsgálat, se ultrahang, se endokrinológiai vizsgálat nem történt meg nálam, csak labor. Lehet tévednek és mégis vam velem valami gond? Így sose derül ki :(

2009. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja, leőző voltam ayrisz@gmail.com


írjatok a mailemre is


köszi


23/L

2009. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!