Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig csúsztathatom a menstru...

Meddig csúsztathatom a menstruációt fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engem, hogy ha a fogamzásgátlót csúsztatom, mert mondjuk aznap (mikor nem kell szednem, és meg kell jönnie) akkor pl akkor van a szalagavatóm, csúsztathatom akár 3-5napig is? (Tehát ha 1-jén kell megjönnie, és 5-én van a szalagavatóm, (és nem állok le a gyógyszerrel) tehát ha még 5.-én is szedem a gyógyszert, és 6.-án már nem, akkor megjön 6.-án normálisan? és ha igen, akkor ez nem káros? A másik kérdésem az lenne még, hogy a fogamzásgátló enyhíti a menstruációs fájdalmat?
2009. júl. 23. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A csúsztatás nem annyira jó megoldás, mint egy menstruáció kihagyása. Ilyenkor szünet nélkül szedet tovább akövetkező levelet. Ezt egyszer egy évben lehet megcsinálni, az még egyáltalán nem okoz gondot.

Mivel fogamzásgátló tabletta szedése közben nem menstruálsz, hanem megvonásos vérzésed van, ami egy teljesen más biológiai folyamat, így a ez általában nem úgy zajlik mint a menstruáció. Kevesebb ideig tart, ha megfelelő a gyógyszer akkor fájdalom nélküli.

2009. júl. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az attól függ h milyen gyógyszert szedsz. a több fázisuaknál végig kell szedni az egész levelet, ott inkább ki kell hagyni egy menzeszt és nem csusztatni.


az egyfázisuaknál lehet csusztatni, úgy ahogyan leírtad. addig szeded amíg nemakarod h megjöjjön. de ha 5.-én hagyod abba akkor az nemfogh neked 6.-án megjönni. 7 napos szünet van ugye, és abban a 7 napos szünetben jön meg, általában a 3., 4. nap környékén. és nem rögtön akkor amikor abbahagyod.


és igen a foggátló enyhíti, sőt megis szüntetheti a menzeszes fájdalmakat.

2009. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!