Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció. Felfázás?

Menstruáció. Felfázás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszakban nagyon sokszor felfáztam..Gyógyszert szedek..Teát iszom amit felfázásra ajánlottak (Cickafarkfű tea) .. Időnként elmúlik és jobb a helyzet de mindig visszatér és akkor fájó,szúró érzés van a húgyhólyagomban..alhasi fájdalmaim is vannak és mindig sokat kell pisilnem de csak cseppeket .. És nagyon szúr miközben pisilek .és zavaros a vizeletem.. a menstruációm is késik.. most utólag pedig a torkom is megfájdult és náthás is lettem .. Akikkel eddig beszéltem mind azt mondta a menstruáció késésében közrejátszik az is, hogy felfáztam .. és sokat stresszelek mostanában .. lehet az sem jó .. DE orvoshoz is indulok már mindenképpen csak megkérdezem a ti véleményeteket is.

Normális válaszokat kérnék nem pedig olyat, hogy gratulálok a babához .. mert nem vagyok terhes tesztet is csináltam .. Előre is köszönöm a válaszokat!!!!



2012. aug. 17. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ugyanez a problémám, kivéve a menstruáció késését, mert én fogamzásgátlót szedek. Szerintem menj el orvoshoz! Én is ezt tettem, és adott nekem beutalót urológushoz, ahová hamarosan el is megyek. Neked is ezt ajánlom! Sőt, a doktornő olyat is mondott, hogy a szexuális élettel is lehet összefüggésben, úgyhogy a nőgyógyászt sem árt meglátogatni (bár nem tudom, hogy neked most van-e ilyen kapcsolatod).

17/L

2012. aug. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
87%

A krónikus hólyaghurutot sok minden okozhatja. Mindenképp ki kell vizsgáltatni, mert sajnos súlyos betegségek állhatnak a háttérben. Nem ijesztgetésnek szánom, de egy pár betegség ami okoz ilyen tüneteket: candida fertőzés, clamydia fertőzés és egyéb nőgyógyászati fertőzések.

Sajnos a hólyaghurut az esetek nagy százalékában nem a hideg és a "felfázás" okozza, hanem azon baktériumok, amelyek felszállnak a húgycsövön keresztül. Ez lehet akár sex miatt is. Ezért mindig oda kell figyelni a tisztálkodásnál. Valamint az is elég sokat segít, ha sex előtt és után is pisilünk egyet. Sajnos ha egyszer volt hólyaghurutod, akkor számíthatsz arra, hogy rendszeresen meglátogat. Sokkal érzékenyebb leszel rá, de nem azt jelenti, hogy szinte folyamatosan jelen kellene lennie.

Én is sokat szenvedek miatta.Mindenképp menj el orvoshoz, mert ki kell deríteni, hogy baktérium vagy gomba okozza-e a baj és ehhez muszáj vizelettenyésztést csinálni, valamint nőgyógyászati vizsgálatot is nagyon ajánlom, hogy ki lehessen zárni a nőgyógyászati okokat. Sikeres és mihamarabbi gyógyulást.

2012. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Általában rendszeres szokott lenni a menstruációm de most 1hete késik.Tesztet is csináltam biztos ami biztos..negatív lett..

Orvoshoz most már mindenképp indulok mert nem akarok vele játszani csak azért félek, hogy mi lehet a baj. :/

Köszii a választ.!

2012. aug. 17. 19:10
 4/5 anonim válasza:
59%

Szia.

Nekem is ez van/volt mostanában, amiből nőgyogyászati problémáim is lettek. Én teázni szoktam főként, de nagyon sokat segít, ha veszel egy forrófürdőt, amibe önts 1kg konyhasót (de ha van akkor a fürdősó is jó). Ülj bele nagyjából 10-15 percre. A víz lehetőleg legyen annyira meleg, amennyire csak el tudod viselni. Én utána mindig gyorsan felöltözök és betakarom magamat rendesen, főleg a derekamat tekerem körbe egy pléddel. Jó ha van nálad egy pici törölköző is, mert vszinüleg izzadni fogsz a forró fürdő miatt. Egyébként a vesetisztító tea is jó, de én még kamillát, aranyvesszőt, mezei zsurló meddőhajtást, illetve nyirfalevél teát szoktam inni. Emellett szedj vmiféle hugyhólyag erősitőt pl: walurinált. Remélem tudtam segíteni.

2018. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Javult azóta? Vagy már gyerek is van?
2019. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!