Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek, ha abba hagyom a...

Szerintetek, ha abba hagyom a fogamzágátló szedését megoldódhat a problémám?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve kezdtem fogamzásgátlót használni, Yasminellel kezdtem. 2 év után váltottam, mert a libidóm nagyon lecsökkent, szinte a 0-ra. Váltottam egy másikra (most nem jut eszembe a neve), erről is leálltam, mert egyáltalán nem jött meg tőle 3 hónapig, a libidóm nem változott. Jelenleg Lyndinettét szedek, a libidóm még mindig 0 és elkezdtek jelentkezni a lehangoltság tünetei. Nem akarok a depresszió szóval dobálózni, de egyszerűen nagyon rosszul érzem. Legszivesebben ülnék egy sötét szobában egyedül és nem foglalkoznék semmivel.


A párkapcsolatom rendben van, a párom nagyon kitart mellettem (mind libidó, mind lehangoltság ügyében), de ez így nem mehet tovább. Az esti futások feldobnak, de másnap megint kezdődik előlről.


3 kérdésem lenne a fogamzásgátló abbahagyásával kapcsolatban:


1. Visszatér-e még a libidóm?


2. Visszatér-e még a mindennai jókedvem?


3. Lehet, hogy hülyeség, de ha óvszerrel fogunk szeretkezni ezentúl, akkor ugye nem leszolyan érzésem vagy akár a páromnak, mintha idegenek lennénk egymásnak? (Ez lehet, hogy buta kérdés, bocsánat ezért)


24/Nő



2012. szept. 5. 11:08
 1/10 A kérdező kommentje:

Szóval a 3. ponthoz:

Van köztetek olyan, aki több éve együtt él a párjával és soha nem szedett fogamzásgátló vagy esetleg leállt róla? Ugyan úgy működhet az együttlét?

2012. szept. 5. 11:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen.

2. Nem biztos, mert lehet, hogy nem a tabletta miatt van rossz kedved. (Próbáld ki, és ha nem javul a helyzet 1-2 hónap alatt, akkor doki, mert nem attól volt.)

3. Nem.

2012. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy mástól van, mert egyébként rendben van minden körülöttem. Gondoltam rá, hogy azért lehet, mert vége van a nyárnak. De ez sem igaz, mert én imádom az őszt, a kedvenc évszakom.


Sokat gondolkodtam ezen, hogy mitől lehet, próbáltam figyelembe venni minden tényezőt. És mindig csak erre jutottam vissza.

2012. szept. 5. 11:22
 4/10 anonim ***** válasza:
hát én is ilyen helyzetben vagyok, ezért gondolkozom azon a megoldáson, hogy implantátumot ültettetek be, mivel az csak progeszteront tartalmaz a tabival ellentétben. Persze tabiból is vannak csak progeszteron tartalmúak, de nem biztos, hogy ez okozza a problémát, de úgy tudom hogy igen... Amúgy nem lesz olyan érzésed, bár én személy szerint nem szeretem a gumit, ezért van az is kizárva. Szerintem ha ilyen hatással van rád nyugodtan hagyd abba, van akinek nem reagál jól a szervezete a fogamzásgátlókra, de kikérném a nőgyógyász véleményét
2012. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. a libidód nem lesz olyan, mint 3 éve, de jobb lesz, mint most.

2. a rossz kedved szerintem elmúlik, de ne feledd, hogy ezért tenni is kell, csak a gyógyszer elhagyásával nem változik meg semmi.

3. nem fordulhat elő ez a félelmed, hiszen szeretitek egymást és egy kis latexdarab nem állhat közétek.. Ha viszont zavar titeket, akkor is választhattok más módszert védekezésre.

Sok sikert!

2012. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. visszatérhet, persze (lásd 2.)

2. Visszatérhet, de valószínűtlennek tartom, hogy a hormonkészítény egymagában okozta volna ezt a hangulati változást. Miután nem szeded, akkor is érdemes lenne elgondolkodnod azon, hogy min változtass az életetben

3. Óvszerrel hosszútávon megoldani ezt szerintem nagyon problémás. Állandóan meg kell szakítani az együttlétet, érzésre sem ugyanaz, elég sok gond van vele (persze, jobb, mint a semmi). Próbálkozhatnál egy "tisztulási" periódus után hüvelygyűrűvel, sokaknak bejött, akiknek hasonló gondjuk volt.

2012. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

1. Persze, visszatérhet. Bnőm emiatt hagyta abba a tablettát, megoldódott a gond.

2. Persze.

3. 4 éve vagyok a párommal, mindig is óvszert használtam, szerintem nincs benne semmi szörnyű. Nem is értem miért hisztiznek miatta ennyien. Persze ha előtte mindig tabi volt, akkor lehet nehéz lesz visszaszokni, de nem hiszem, hogy esetleg a fél fokkal rosszabb szex rosszabb lenne, mint az, hogy egyáltalán nincs kedved szexelni....


Egyébként ha abbahagyod, akkor mindenképp türelmesnek kell lenned, mert ez a probléma nem biztos, hogy 1 nap alatt megoldódik.

2012. szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most lehet le leszek pontozva.

De én is küzdöttem ilyen gondokkal, sokáig gondolkodtam az abbahagyáson - diane 35, nem bírja a szervezetem az alacsonyakat, örökölten magas a férfihormonom, nincs mit tenni.

Száraz is voltam, nem is volt kedvem, ellentéte voltam önmagamnak (nagyon vidám, mosolygós vagyok kicsi korom óta!), aztán szakítottunk. Tovább szedtem, és rátaláltam a mostani páromra. Villámcsapásként változtam meg, azóta sem változott hála , elmúlt a szárazság - pikkpakk nedvesedek, és meg vagyok őrülve az együttlétekért, gyakran már én mászok rá a páromra hogy na :) Amit nem ellenez :)

A régi kapcsolatomban is azt hittem a gyógyszer az oka, de ezek szerint partnerfüggő, egy kis lélektúra! Nekem sokat segített, a mostanival nem érzem kötelezőnek a szexet, sokat beszélgetünk nagyon oldott a hangulat, érzem hogy szeret és bízhatok benne, lelkileg is stimmelünk.

2012. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Akkor én is le leszek pontozva, mert soha az életben nem szedtem fogamzásgátlót, nem volt se hurok, se spirál, és 15 évig éltem a férjemmel békében szeretetben van egy szép gyermekem. Ja és akkor volt négyféle gyógyszer forgalomba. A depresszió, az életúntság a megváltozott hormonális fázisok miatt van. Ne szedj semmit, valóban óvszer, hogy tisztuljon ki a szervezeted.
2012. szept. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kapcsolatunkkal nincs gond, minden rendben van és mindent meg tudunk beszélni. Ez az egy dolog van. És minél hamarabb szeretnék megoldást találni rá, mert bármennyire is szereti két ember egymást, igenis fontosak az intim együttlétek. Szeretném megelőzni az esetleges bajt.
2012. szept. 6. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!