Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrést csak akkor csinál...

Rákszűrést csak akkor csinál a nőgyógyász, ha már van szexuális kapcsolat, nem?

Figyelt kérdés
Amíg szűz az ember, addig nem kell rákszűrés, nem? Hisz akkor hogy kaphatna el bármit is az ember?

2012. szept. 7. 09:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ritkák a 25 év alatti megbetegedések???? Amikor a barátnőm beteg volt, az onkológiára járt egy család, ahol az ikerkisfiúk közül az egyiknek rákja volt! Alig pár hónaposan jött elő nála. Külön létezik gyermekonkológiai osztály, szóval nem ritka!
2012. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

de nem mell, vagy méhnyak rákjuk volt feltehetőleg!


és itt most arról beszétünk.

lehetne a vastagbélrákról is pl. csak kérdező nem erről érdeklődött!

2012. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Na én is találtam valamit:


A népegészségügyi onkológiai nőgyógyászati szűrővizsgálatok (méhnyakszűrés) szakmai protokollja:


"A szűrővizsgálatok céllakossága és a szűrővizsgálatok megismétlésének gyakorisága:

epidemiológiai és daganatbiológiai bizonyítékok alapján a lakossági szűrőprogram feladata a 25-65 év közötti nők periodikus (egyszeri negatív szűrővizsgálatát követően 3

2 évenkénti) szűrővizsgálata, mert ez a gyakorlat maximális védettséget biztosít a méhnyakrák keletkezésével szemben.

Az ennél fiatalabb korcsoportok bevonása a szervezett szűrésbe, valamint ugyanazon személyeknek a kelleténél gyakoribb szűrővizsgálata daganatbiológiailag és epidemiológiailag indokolatlan."

2012. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%
Úgyhogy nyugi, igaza volt a nőgyógyászodnak.
2012. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is biztonságban vagy, ne idegesítsd fel magad, pánikot kelteni pedig mindig könnyű, nagyon jól éltek és élnek abból emberek sajnos.
2012. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Magánorvoshoz járok, szóval még jól is járna, ha csinálna rákszűrést, mert akkor többet is kellene fizetnem... de nem csinálta még meg eddig. arra kért csak, ha megvolt az első együttlét, azért jó lenne, ha minél hamarabb mennék rákszűrésre a biztonság kedvéért. csak kicsit azért ijedtem meg, mert nem értettem, hogy ha valakivel lefekszem, hirtelen hogy tudna bennem rövid idő alatt rák kialakulni...ezért nem értettem, miért kell sietnem a nődokihoz az első együttlét után. de nyilván azért nem akart eddig csinálni, hogy ne sértse meg a szűzhártyám, más okot nemigen tudok elképzelni.

rákosok pedig vannak, fiatalabb korban is, lsd. leukémiás gyerekek is, de én a méhnyakrákra gondoltam. :-)

2012. szept. 7. 10:40
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

Persze, hogy a méhnyak rákról volt szó, csak nem mindenki olvassa figyelmesen el a kérdéseket.

A szexuális élet megkezdése után kb 1 évvel ajánlott nőgyógyászhoz menni rákszűrésre.

2012. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem az első együttlét után, hanem egy év múlva kellene menned dokihoz szűrésre.
2012. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen korosztály számára "érdemes" lakossági szűrőprogramot szervezni sok mindentől függ.

Főként a szűrőprogramok költségétől.

Ezt állítják szembe a nem időben észrevett betegség költségével.


Ugyanakkor az, hogy 25 éves kortól ajánlott, nem jelenti azt, hogy ez alatt nincs is esélyed meghalni benne.

2012. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

De van, mint ahogy van esélyed a vastagbél rákra is, meg a csont rákra is, meg a máj rákra is, hogy ne folytassam, de fogadni mernék, hogy valamilyen oknál fogva, nem érezted sűrgősnek és évenkéntinek ezek ellenőríztetését.

De valami azt súgja, hogy a méhnyakadat sem vizsgáltattad évente 3 éves korodtól...

A nőgyógyász lobbi a legerősebb az összes közül, és megijeszteni a nőket nem túl nehéz.

Nyilván a 13 éves koruktól szexelő, partnereiket hetente cserélgető lányok valóban ki vannak téve a rák veszélyének, mint ahogy a dohányos is a tüdőráknak.

2012. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!