Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van még valaki, akinek ennyire...

Van még valaki, akinek ennyire durva a menstruációja?

Figyelt kérdés

Ájulás, epilepsziás roham mindig van az 1-2. napon. Ezek mellett menni alig tudok, annyira fáj a derekam, olyan szinten fáradt vagyok, hogy elalszom a suliban.

A testhőm 38 fok felett van, hála ennek hidegrázásom van, utána meg rohadtul melegem van, majd megint hidegrázás..

Az orvosok nem tudnak mit kezdeni velem, az epilepsziás rohamoknak is biztos, hogy a menzeszem az oka, de gyógyszert nem kaptam rá és nem is fogok. Ájultam már el suliban, buszon, utcán, itthon...

A félóránkénti super plus tamponcseréről már nem is beszélek..


Szóval van sorstárs, vagy én csak szenvedek ennyire?


2012. szept. 7. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát az enyém azért ennyire nem durva. Nekem a hasam megy, hányok szédülök, nem bírok felkelni, gyenge vagyok, ráz a hideg nincs étvágyam, és a hasfalamon keresztül látszik ahogy összehúzódik a méhem. Néha üvöltök a fájdalomtól, voltam már kórházban is miatta. Én fél óránként cserélek tampont-betétet, az első három nap nincs nyugodt éjszakám, olyan sűrűn fel kell kelnem. ja meg persze amíg meg van rendszeresem 6 kilóval vagyok több. Szerencsére kaptam fájdalomcsillapítót, így tudok létezni.
2012. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na ja, a vízvisszatartás.. :D 78 kg vagyok, menzesz előtt 1 héttel rám jön legalább 5 kg víz, a gyűrűk még véletlenül sem jönnek fel az ujjaimra.

Hasmenésem is szokott lenni, de csak mikor megjön. Hányni képtelen vagyok, szóval az szerencsére nekem nincs :)


A görcsök fájdalomcsillapítóval elviselhetőek (mondjuk a legerősebbet használom, valami por állagú), de a többi, amit leírtam.. :SS

2012. szept. 7. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is pontosan szóról szóra úgy éltem meg a dolgokat, ahogy a második hozzászóló írta. 30éves koromban jöttem rá, hogy ha a menszesz előtt 1-2 nappal csak gyümölcsöt eszek és sima vizet iszok, akkor simán átvészelem a havimat a vele járó kínok nélkül. Már három éve így csinálom (mondjuk egyébként is kerülöm a tejtermékeket és a húst) és egy pici hasfájással meg szoktam úszni az egészet, nincs hányás, hasmenés stb...
2012. szept. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Talán, ismétlem csak talán a fogamzásgátló megoldaná a problémádat. Mikor még nem szedtem nekem is voltak olyan mértékű görcseim, hogy a falat lekapartam, de amióta szedem a foggátlót, azóta mérséklődött a hasfájás.

Neked is segíthetne a foggátló?

2012. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
cickafarktea talán megoldaná a problémád
2012. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

17 vagyok. Szedtem fél évig tablettát, de egyáltalán nem segített. Ugyanolyan erős volt a vérzésem.

cickafarkot is próbáltam már, meg hasonló teákat, de semmi változás nem volt. 12 éves korom óta szenvedek ezzel...

2012. szept. 8. 11:26
 7/9 anonim ***** válasza:
sajnálom,hogy így vagy,én is így voltam,amíg márciusban fogyás miatt fel nem borult a ciklusom,azóta nagyon gyenge a menstruációm,orvosnál voltam,cickafarkkal próbálom renbehozni
2012. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:( Sok sikert hozzá! Hány kg vagy és hány cm?

Én fogytam 60 kg-t és egyáltalán nem borult fel. Mondjuk 110 kg-ról fogtam.

2012. szept. 8. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:
gratulálok,hogy ennyi kilótól tudtál megszabadulni! ilyen fiatalon ennyit.. Congratulations! (Y) akkor elég erős hormonháztartásod van,hogy ennyi fogyástól nem borult fel! ügyes vagy!
2012. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!