Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi ido alatt tisztul ki a...

Mennyi ido alatt tisztul ki a tampon karos hatasa?

Figyelt kérdés
11 eves koromtol tampont hasznaltam, es most 28 vagyok. Abbahagytam par honapja, hogy lassam van- e valami valtozas. Irtam is ki egy kerdest ide ezzel kapcsolatban. Sosem gondoltam volna, de 3 honap alatt megszuntek a gorcseim, es a verzes gyengult, 5 napos lett az addigi 6- 8 helyett. Nagyon boldog vagyok emiatt. A kerdesem az lenne, hogy ugye a tampont vegyszerrel kezelik ha jol halottam. SZerintetek mennyi ido alatt tisztul ki ilyen sok eves tamonhasznalatbol eredo vegyszer? JO lenne ha meg csokkenne ket napot a menstruaciom!

2012. szept. 9. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tampontól csökken vagy nő a menstruáció ideje.. Nekem tamponnal és anélkül is mindig ugyan annyi volt.

És mégis, szerinted, milyen vegyszerrel kezelik? Ugyanmár.... én még ekkora baromságot sosem hallottam..

2012. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
most azért lett jobb szted mert letetted a tampont? Én nem használok tampont, és a vérzésem nem erős, a harmadik nap után már alig távozik valami. Tehát te ezzel hoztad ezt összefüggésbe?
2012. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
de azt már nem hallottam h vegyszeres.
2012. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeséget írtál. Nem hinném, hogy a tampont bármiféle vegyszerrel is kezelnék...Hasi görcseid sok mindentől lehettek, pl ciszta vgy éppen a tampon nem megfelelő használata, de ezt a tájékoztatója is írja. Tuti a ciklusod ideje sem e miatt csökkent le. Ajánlom, hogy vegyél egy bioszkönyvet, olvasd át, majd a görcsök miatt mihamarabb keress fel 1 nőgyógyászt.
2012. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azonnal erezheto volt a valtozas amikortol abbahagytam, mivel elotte folyton csak azt hasznaltam egesz eletremben. Igy elegge szembetuno volt a valtozas. de a kerdes nem ez volt. Azert koszi a velemenyeket!
2012. szept. 9. 19:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehat abbahagytam, minden jobb lett hirtelen, es csak a veletlen muve... vegulis...amugy mondta mar mas is hogy ugyanezt tapasztalta.
2012. szept. 9. 19:13
 7/14 A kérdező kommentje:

" A gyártók a tamponok nedvszívó képességének növelésére kemikáliákat használnak! A tamponokat is ugyanúgy, mint a szokványos betéteket klórral fehérítik. Ezek az anyagok mind károsak a szervezetünknek. A tamponok dioxint is tartalmaznak, ami egy igen káros vegyszer, ez is könnyen átjut a testünkbe."


Ezert hivjak toxikus szindromanak amit legszelsosegesebb esetben okozhat, es a dobozban is van rola leiras. toxikus: nyilvan a toxinokkal fugg ossze. Azert mert rad nincs semmi karos hatasa, attol meg nekem lehet hogy jobb nelkule.

2012. szept. 9. 19:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan vegyszerrel kezelik a betéteket is, onnan is ugyanúgy érintkezik a nemi szerveddel a vegyszer.


Ennyit erről. Azért érezheted kevesebbnek, mert a tampont gyakrabban kell cserélni, betéten nem olyan feltűnő.

2012. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hol lehet elolvasni a tamponok károsanyag-tartalmát igazoló laborjelentést? Mennyi az azbeszt-és dioxin-tartalom? Mennyi ehhez képest az eü határérték? És az idézett cikk forrása is érdekelne, hátha abban van valami használható adat, link, stb. Mert így erősen urban legend íze van a dolognak.


Nem mellesleg, olyan oldalról linkeltél, ahol a lúgosítást üdvözítik. ez kb pont annyira hiteles info, minthogy ufok léteznek, és a szellemek megjelennek a kiválaszottaknak. Tehát semennyire.


Természetesen szíved joga akár eredeti gyapotot is rakni a bugyidba, az tuti bio, max kissé kényelmetlen, de nem kéne olyan baromságokat linkelni, ami nincs megerősítve valami hiteles tanulmánnyal. Addig csak kitaláció, és az egészségesélet iparágat gazdagítja. :)

2012. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hat ennek a vilagon semmi koze hozza, az biztos. En regen csak betetet hasznaltam, most vegyesen hasznalom, de a vilgon semmi se valtozott. Talan annyi, hogy nekem pl tamponnal gorcsol joval kevesbe a hasam, de sztem meg az is veletlen.
2012. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!