Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Prolaktin szint mennyi idő...

Prolaktin szint mennyi idő után áll vissza a normálisra?

Figyelt kérdés
Menstruációm 3. napján voltam vérvételen, azt mondták, hogy kicsit magas a prolaktin (értéket nem mondtak -,- ), ezért Bromocriptine-t írtak fel, esténként kell szednem felet. Most szedem három hete. Azért mentem el anno nődokihoz, mert menstruációm előtt 5-6 nappal már barnáztam, igaz nagyon enyhén. Így hogy három hete szedem a gyógyszert, még mindig van barnázás menstruáció előtt. Mikor fog elmúlni? Mennyire nagy probléma ez a "kicsit" magas prolaktin szint? Meg lehet ebből "gyógyulni"? Ugye lehet majd gyerekem? Nagyon félek, és tájékozatlan is vagyok a témában.. 22 éves vagyok. Írjatok légyszi!
2012. szept. 12. 18:44
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és a 3. napon vett vérből kiderült volna ha lenne más probléma is? Tehát ha csak ez a probléma, akkor ha a bromo beállítja a ciklust, akkor elvileg nem lesz más problémám?
2012. szept. 12. 18:46
 2/4 anonim ***** válasza:
a magas prolactin gátolja a pete beágyazódását, emiatt kell levinni a normális szintre, hogy teherbe tudj esni. nekem 1 hónap alatt levitte, de a tünetemet nem szüntette meg mégse. ajánlott elmenni egy sella MR-re, hogy kiderüljön, nem-e egy jóindulatú daganat okozza-e a magas prolaktint.
2012. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és ebből a vérvételből kiderült volna ha nem lenne peteérésem?
2012. szept. 12. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:

gy vérvételből nagyjából semmi nem derül ki.

Legalább két vérvétel kell (a ciklus 3. és 21. napján).

Egyébként a magas prolaktinnak nem barnázás a tünete, hanem tejcsorgás.

A barnázás menzesz előtt progeszteron hiányra utal, ami 3. napi vérvételből nem derül ki. Ahhoz 21. napi kellene...

2012. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!