Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS lelki oka - mit gondoltok?

PCOS lelki oka - mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Jónéhány éve vagyok PCOS, és izgat, mi okozhatja ezt az olyan elterjedt betegséget. Most olvastam, hogy úgy tudjuk kitalálni egy betegség okát, ha megnézzük, mit "profitálunk" a tünetekből. Nálam a tünetek: ritka menstruáció, hízás, férfias szőrösödés, pattanásos bőr, zsíros haj. Ebből azt "nyerem", hogy egyre kevésbé leszek nőies, egyre kevésbé nézek ki jól, egyre kevésbé kívánnak meg a férfiak, hiszen már én is férfias vagyok! Miért akarnék ilyen lenni? Már egyáltalán nem akarok, de tizenpár évesen, mikor kezdtem nőiesedni, emlékszem az idősebb férfiak (köztük az idősebb férfirokonok) vággyal teli pillantásaira és hogy én azt gondoltam: EZT NEM AKAROM! Nem tudatosan, de ezért csúfíthattam el magam egy pco-val? Ez csak most ugrott be, de nekem logikusnak tűnik, főleg hogy hiszek abban, hogy a betegségeknek elsősorban lelki okuk van. Mi a véleményetek? Elsősorban PCO-ban szenvedő nők hozzászólását várom!

2012. szept. 14. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én is hiszek a betegség lelki okaiban, de nem ebben az esetben. A PCO amúgy is egy összetett betegség, pontosabban vannak társbetegségei, mint pl az inzulinrezisztencia, pajzsmirigy zavarai. Amiket leírtál tüneteket, nekem is mind megvannak, kivéve a pattanásos bőrt. Nekem mégsem voltak olyan érzéseim a férfiakkal szemben, mint neked. Mondok én neked egy jobbat. Nem tudom te hány éves vagy, én 24. Emlékezz vissza, anyáink, nagyanyáink korában milyen egyszerű volt a teherbeesés. Most meg rengetegen szenvednek vele, mert egyszerűen nem megy. Szerintem nem a lelkieknek, hanem esetleg Csernobilnak is lehet köze hozzá, de ez csak az én személyes véleményem.
2012. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

szia!!! Én is ugyan ezeket a tüneteket produkálom.

Nekem semmi bajom nem volt még meg nem halt az édesapám. Addig mindig majdnem ugyanakkor jött meg. Azóta eltelt pár év, és annyit mondhatok, h fokozatosan jelentkeztek rajtam a PCOS tünetei. Szinte alig van meg.

De nekem van barátom, attól. Ha vki szeret, szeret igyis meg ugyis.

2012. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
30 vagyok. Igazad van a környezeti hatásokkal kapcsolatban, biztos befolyásolnak valamennyire, de gondolj bele régen nagyanyáink korában még egész más volt a családok és a nők helyzete. Nem anyagi és kényelmi szempontból, hanem lelkiekben: nem kellett férfiszerepeket átvéve (család eltartása stb) kettős teher alatt küzdeni, választani család és karrier között. Manapság már jobban összeolvadnak a szerepek, nem csoda, ha a nőknek nehéz nőnek lenni (ezáltal teherbe esni). Nem akarok általánosítani, de ezt látom a környezetemben.
2012. szept. 14. 12:09
 4/9 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak: nekem is volt olyan időszakom még az elején, hogy 8 hónapig nem jött meg. Aztán gyógyszert kaptam rá (Diane35, később Cypromix), amit sok évig kellett szednem (már bánom, hogy olyan sokáig beszedtem), közben pedig csak híztam... De egyszercsak meguntam és abbahagytam, nem szedek több gyógyszert. Az arcomat a csalánteakúra szépen helyrehozta, sokat fogytam, de még azért van rajtam felesleg. A menstruációm azóta majdhogynem rendszeres, ha nem is óramű pontosságú. És igen, biztos sokat jelent, hogy szeretnek :)

Valószínűleg mindenkinek más ok hozza ki a PCOS-t, de ez szerintem sok esetben lelki.

2012. szept. 14. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Abban igazad van, hogy a mostani élet eléggé stresszes, és ez is biztos kihatással van a betegségekre. Van valamilyen társbetegséged amúgy? Nekem volt, hogy 1 évig nem jött meg a mensesem, aztán elmentem endokrinológushoz, ő kiderítette, hogy IR-em is van, írt fel Merckformint, az úgy ahogy helyrehozta, kéthavonta megjött rendszeresen. Nekem már az is óriási siker volt :D Most viszont február óta megint semmi. Két hét múlva megyek dokihoz, kíváncsi leszek.
2012. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jártam én is az endokrinológián, de majdhogynem lecsesztek, hogy ilyen apró-cseprő dolgokkal minek megyek oda. Az UH-ot megcsinálták, közölték, hogy stimmel a PCOS diagnózis, amit korábban a nőgyógyász állított fel és a megoldás, hogy szedjem tovább a Cypromixet, az arcomra pedig a roaccutant (mindezt a folyosón közölték a többi beteg előtt). Na ezen a ponton döntöttem el, hogy ebből elég és fordultam a természetes gyógymódok felé. Így azt sem tudtam meg, van-e IR-em. De emlékszem, nekem is nagy sikerélmény volt, mikor megjött újra (gyógyszer nélkül). Szurkolok neked, hogy találd meg a megoldást!
2012. szept. 14. 13:00
 7/9 koirapopu válasza:
100%

Sziasztok! A PCOS-nek valóban lelki okai vannak, még hozzá egy vagy több meg nem oldott hirtelen jött lelki konfliktus, amit a betegnek nem sikerült megoldani/feldolgozni.

1, petefészek ciszta: mélységes veszteségi konfliktus hozzátartózónak érzett élőlény (férj, szülő, gyerek, esetleg háziállat) elvesztése(halál vagy elhagyás) miatt.

2, szőrösödés (hirsutizmus): önértékelés csökkenési, önértékelés letörési konfliktus (eltévedés, pályatévesztés)

3, IR: Felháborító konfliktus, amit nehezen vagy egyáltalán nem tudok megemészteni. Düh nélküli konfliktus családtagokkal, küzdelem a "jussomért".

Nekem is PCOm volt fél életemben, és mikor nagyon elegem lett, kezdtem utána járni, hogy mi lehetett a kiváltója. Nem volt könnyű, míg idáig eljutottam, de megérte, mert megoldottam ezeket a lelki bajokat és meggyógyultam. A legjobb, hogy sokkal másként tudok nézni a dolgokra, sokat tanultam.

Nézzetek utána az " új medicinában" (írások, videók!

Privátban segítek, írjatok!

2013. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én nagyon hiszek abban, hogy minden betegség fejben kezdődik! Vagyis, hogy negatív gondolatokkal, negatív érzésekkel (félelem, szomorúság, harag, lelki fájdalom...) indul el egy folyamat a szervezetünkben, ami megbetegít bennünket! Én, 24 éve küzdök ezzel a PCOS/IR problémával, amiről igazán csak az utóbbi évekbe hallott az orvostudomány! Bár (egymástól függetlenül) 3 orvos is teljesen meddőnek nyilvánított anno, most mégis itt alszik a szobában a 2 éves kisfiam! Nem sokkal azután, hogy ő megszületett elvesztettem az Édesanyámat. A lelkem összetört és újra előjöttek a problémáim.

Aztán nemrég rátaláltam itt, erre a kérdésre és koirapopu válaszát olvasva megértettem, hogy mi lehet az életem hátterében, ami anno törést/töréseket okozott! Újra és újra visszatértem, hogy szóról szóra megértsem, értelmezzem az általa leírtakat. Elkezdtem kutakodni a neten az írása alapján és szeretném tőle megkérdezni, hogy segítenél- e abban, hogy leírod nekem, hogy mi/ki (tudnál- e konkrét gyógyítót, módszert írni) segített téged a gyógyulásban!

Írod, hogy meggyógyultál és tudom, hogy ha megoldom azokat a lelki konfliktusokat, sérelmeket, amik megbetegítettek, akkor végleg leszámolhatok ezzel a "fizikai síkú" problémával!

2016. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
Sokminden lehet lelki ok. Nehéz itt felsorolni, hogy mi mindentől lehet de..... lehet attól is, ha valaki letiltott, vagy egy rossz kapcsolat. JÓ nehéz választ adtam.
2022. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!