Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miket okozott nálatok a magas...

Miket okozott nálatok a magas prolaktin szint? Gyógyszerrel teljesen megszűntek a problémák?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem sajnos nem csak prolaktin gondjaim vannak, de a prolaktin szintemet a gyógyszer legalább rendbe hozta pár hónap alatt, pedig nagyon magas volt a szint.

Bromocriptint írtak fel?

2012. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos nekem sem csak ez a problémám van.

Igen, azt szedek már 2 éve, de még egyszer sem sikerült beállítani normálisra a prolaktin szintem. Jelenleg alacsony, pedig csak fél szem tablettát szedek, ha viszont abbahagyom, akkor felugrik.

Megkérdezhetem milyen problémáid vannak még?

2012. szept. 15. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy kérdezek, de korábban magas volt a prolaktin szinted, vagy eleve alacsony volt?

Most én is fél szemével szedem, aztán majd kiderül, hogy milyen lesz az értékem.


Magas az inzulin szintem és emiatt lassan egy éve nincs havi ciklusom.

És Neked mi a problémád még? :(

2012. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, nyugodtan kérdezhetsz. :)

Magas volt eredetileg, aztán kaptam rá gyógyszert, de az meg túlságosan leviszi.

PCO-m van és pajzsmirigy alulműködésem. :(

Az egy év az nagyon sok. Kaptál rá gyógyszert?

2012. szept. 15. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Az inzulinra Mercformint szedek a 850 mg- ból napi kettőt. Meg most már Provera kúrákon is túl vagyok a ciklus miatt, idáig semmi, megyek is vissza hamarosan dokihoz.


Meddig szedted 1 szemével a Bromocriptint és mióta szeded felessével?

Bocsánat, hogy így kérdezek, de Nálad mikor derült ki, hogy gondok vannak?

És az étkezéssel hogy állsz?

2012. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Legutóbb 1 hónapot szedtem 1 szem tablettát (március legvégétől május elejéig), májustól szedek felet.

2010 nyarán derült ki a probléma, akkor még csak a PCO+hyperprolactinaemia. Most májusban meg a pajzsmirigy alulműködés is.

Az étkezéssel úgy vagyok, hogy mindent eszem, de mértékkel+mozgok minden nap (futás vagy szobabicikli).

Neked mikor kezdődött a probléma? Esetleg nem tudod, hogy az inzulin szint meddig számít jónak? (éhomi+terheléses) Neked milyen magas?

2012. szept. 15. 23:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem, jól ,,kifogtad" Te is. :(


Év elején derültek ki a gondok, mikor elmentem nőgyógyászhoz a ciklus problémám miatt.


Nem volt inzulinrezisztencia terhelésed? Ott nekem a leleten rajta van a saját értékem, meg hogy mi lenne a normális érték. Olyan, mint egy kis táblázat. Leletre ezt Neked nem írták rá?

Ha holnap délutánig/estig ráér, akkor átküldöm nagyon szívesen, hogy mikor mi a normál érték, csak most az a papír nincs nálam.

Nekem az inzulin a normális 5x, 6x sajnos. Bár most nem tudom, hogy a Mercformin hatott-e valamit, mert fél éve voltam utoljára ezen a terheléses vérvételen.

2012. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Volt terheléses vizsgálatom, de az inzulinnál nincs referenciaérték. A vércukrom az tudom, hogy jó, de az inzulinról fogalmam sincs. Megköszönném ha elküldenéd. :)

Mi az alapbetegséged? Mert valami csak okozza ezeket, mindennek oka van. Hány éves vagy, ha megkérdezhetem? :)

2012. szept. 16. 15:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit köszönni, de ha gondolod és privátban megadod az e-mail címed, akkor át tudom ma is küldeni, mert most néztem, hogy nem csak papír alapon van meg (ez ugye nincs nálam), de az e-mailjeim között benne van és bármikor el tudom küldeni. :)

Nekem az mondjuk fura, hogy nem írták oda a normál referencia értéktartományt, de ugye magyar egészségügy....spórolnak. :D


22 vagyok és nem tudom, hogy mi az alap baj. Ultrahangom is jó, a prolaktint kivéve a hormonok is jók, bár igaz, hogy, mostanában a többi hormont nem nézték. Voltam agyi MR-en, ott is rendben van minden. Tehát nem tudom, hogy mi a baj. :(

2012. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!