Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Természetes, hogy nem jön meg...

Nyuszkó5 kérdése:

Természetes, hogy nem jön meg a menstruációm?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátló tablettát ( Mercilon ). Azért írták ki, mert nem állt be a menszeszem [akkor voltam 16 éves].

Abba hagytam, gondoltam szüneteltetem 1-2 hónapra, mint utólag kiderült ezeket már nem is igazán kell szüneteltetni, annyira kevés hormon tartalma van.

Már három hete meg kellett volna jönnie, de semmi. Rengeteg fehér folyásom van, de mégsem jön meg.


Természetes, vagy nem ? Mit tudok csinálni, hogy megjöjjön ?



2012. szept. 17. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ez természetes. Nem tudsz semmit se csinálni, csak kivárni még megjön ismét. De ez lehet beletelik egy kis időbe.
2012. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
elmész szépen az orvosodhoz, és megbeszéled vele :) Mi nem vagyunk nőgyógyászok, hogy ilyesmire válaszoljunk. :)
2012. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetes. A fogamzásgátló "mesterséges" vérzést okoz. Mivel abbahagytad, helyre kell állnia a normál hormonműködésnek. Sajnos ehhez kell egy kis idő, addig lehet, hogy rendszertelen lesz a menzeszed. Ezt a nőgyógyásznak is illett volna elmondania.
2012. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :))


Voltam nő gyógyásznál és nyilván okkal tettem fel itt a kérdést, mert ő nem mondott nekem semmit. Egyszerűen annyit, hogy ír újabb f.gátlót amint megjön szedjem, hogy újra beálljon.

De, gondolom feltűnt, hogy erre az oldalra, nagyon sok olyan kérdés kerül fel, amit orvosoknak is meg kéne mondaniuk, de valószínűleg okkal tették/tettem fel ide. ;)

2012. szept. 17. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ott kezdődik a probléma, hogy a fogamzásgátló nem rakja helyre a ciklust.

Nem a saját ciklusodat rendezi, hanem a tiédet egyszerűen kikapcsolja, és helyette bizonyos időközönként egy megvonásos vérzést hoz létre. Ennek az ideje meg csak a hormonbeviteltől s megvonástól függ, a saját ciklusodhoz az égvilágon semmi köze.

Ha nem 21 napig szednéd, hanem mondjuk 15 napig, akkor annyival rövidebb lenne ez a műciklus.


Most, hogy abbahagytad, megint a saját hormonrendszeredre van utalva a dolog, de az meg ugye ugyanolyan szarul működik, mint eddig.

Hiába szeded, addig lesz csak rendszeres vérzésed, amíg szeded.


Menj el inkább egy endokrinológushoz és az OKOT kezeltesd, mert ebből később még több gondod lesz. Ugyanis ha majd azért nem akarod szedni, mert babát akarsz, ugyanígy nem lesz ciklusod.

2012. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3.-as vagyok. az 5. válaszadó nagyon okosakat írt, fogadd meg a tanácsát!!!!! Újabb fogamzásgátlóval nem sokra mész!
2012. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. nagyon jól leírta, nincs mit hozzátenni.
2012. szept. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!