Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérlek adjatok tanácsot,...

Kérlek adjatok tanácsot, hogyan javíthatnék a helyzeten?

Figyelt kérdés

Szóval azokról a bizonyos napokról lenne szó, ami minden hónapban bekövetkezik.

Elég nagyon bajban vagyok/leszek. Ugyanis én akkor nagyon, de nagyon rosszul szoktam lenni az első napon, ami abban nyilvánul meg, hogy aznap nem tudok sehová menni, mert ömlik belőlem és elviselhetetlen görcseim vannak. Sokszor felállni sem tudok az ágyról órákig. Nos, már megszoktam, hogy én ennyire szenvedek, viszont eddig nem volt gond az, hogy aznapra, mikor megjön, mindent az ég világon lemondjak. Ha hétköznap volt, nem mentem be az iskolába, ha hétvége, nem mentem el a házibuliba, ha szünet volt, nem mentem a városba lófrálni stb. stb.

Viszont most már dolgozni fogok és ugye nem tehetem meg, hogy csak úgy nem megyek be. Mit tegyek? Nagyon aggódok emiatt. Nem fogok tudni elmenni a munkahelyemre, mert annyira ömlik belőlem, hogy van, pár percenként ki kell mennem a mosdóba. A fájdalmat még talán (bár még sosem sikerült) kibírnám, ha nagyon nagyon muszáj, két lábra tudok állni, de a másikkal mit kezdjek?

Aki volt hasonló helyzetben, mit tett? Kérlek segítsetek, nagyon fontos, mert így minden hónapban vannak napok, mikor "nem tudok élni".


2012. szept. 17. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Melegvizes palackot a hasadra + egy nyaláb görcsoldó.

Pl.: Flector por (receptköteles)

2012. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Kiveszel egy nap szabit akkor. Most mást nagyon nem lehet csinálni. Én amint érzem, hogy jönnek a tolófájások, vezsem is be a gyógyszert, munkahelyen voltam már rosszul én is, nap végére múlt el kb. Szívem szerint hazamentem volna, másnap kutya bajom. Mindenkivel előfordul, hogy néha rosszul van.
2012. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha pl délutánra enyhülnek a fájdalmaid és az ömlés, és jófej a főnököd, akkor esetleg megteheted azt is, hogy fél napot mész csak be és a többit ledolgozod ugyanazon a héten. Így a kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad. Próbáld meg ezt megbeszélni, hátha belemegy.
2012. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, hát először is: tessék orvoshoz fordulni! Mindenképpen ki kell zárni, hogy nem valami organikus ok van a háttérben. Ha ez negatív, akkor a nőgyógyász is javasolni fogja, hogy a várt menzesz előtt 1-3 nappal el kell kezdeni szedni valamilyen nem -szteroid gyulladásgátlót. Erre példa a korábban írt Flector, az Apranax, Xilox. Nagyon fontos, hogy a menzesz előtt már elkezdd szedni, hogy ki tudja fejteni a hatását. Így az első napon sem lesznek görcseid. Ami ennek a módszernek a hátránya, hogy viszonylag pontos ciklus kell hozzá, másodsorban picit fokozhatja a vérzés mennyiségét, ami ne kellemes, de szerintem még mindig jobb, mint fájdalommal dolgozni. Ilyenkor be kell tenni egy éjjeli betétet, vagy special tampont. Ennek ki kell bírni 1-2 órát. Ha nem, akkor csökkenteni kell a vérzés mennyiségét, mert az komoly vashiányt okozhat.

Másik megoldás a fogamzásgátló tabletta szedése. Én ezt a módszert nem szeretem, szerintem a hormonnak sokkal több mellékhatása lehet, mint bármi másnak. (egyáltalán nem ritka a trombózisos szövődmény)

Munkahelyen palack és társai sajnos nem jönnek be. Ha jó a főnök (általában ritkán jó fej, ha erről an szó), akkor persze lehet, hogy ad némi munkaidő kedvezményt, vagy csúsztatási lehetőséget. (máskor pótolod be a hiányzást)

2012. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!